czwartek, 22 lutego 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Asfaltową aleją Pigwową do S8

11.03.2023


Prawie nieprzejezdna obecnie al. Pigwowa w Książenicach jeszcze w tym roku może stać się drogą asfaltową o szerokości sześciu metrów zmieniającą w zasadniczy sposób dojazd z Żółwina i okolic do trasy S8. 15 marca zostaną otwarte oferty w ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Grodzisku Mazowieckim przetargu na przebudowę ulicy, która jest fragmentem drogi powiatowej 1502W.
Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał pięć miesięcy na realizację zadania obejmującego m.in. budowę ronda w rejonie skrzyżowania z drogą 1501W (al. Jabłoniową), jezdni asfaltowej do ul. Granicznej w Żółwinie i ciągu pieszo-rowerowego. Realizacja tej inwestycji wraz z zakończeniem trwającej przebudowy ul. Szkolnej nie tylko usprawni dojazd do S8, ale także przyspieszy rozwój budownictwa mieszkaniowego w Żółwinie, Tereni i Książenicach. Podjęcie długo oczekiwanej modernizacji al. Pigwowej poprzedziło wycięcie setek drzew. (ike)

skomentuj na FB

Trzy miliony na Młochowską

15.12.2023

Najważniejszą inwestycją w przyszłym roku w Żółwinie ma być rozbudowa ul. Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. W projekcie budżetu gminy Brwinów na 2024 rok, który radni powinni uchwalić na sesji 20 grudnia, na ten cel przeznaczono trzy miliony złotych, w tym dwa z rządowego funduszu „Polski Ład”.

Karpie z Żółwina

09.12.2023

Tradycja hodowli ryb w stawach na terenie majątku Żółwin sięga zapewne jego początków, czyli końca XVI wieku.

Tort burmistrza

03.10.2023

Trzechsetne spotkanie urzędującego od 2010 r. burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami gminy Brwinów przypadło na Żółwin. Z tej okazji burmistrz przywiózł ze sobą ogromny tort, obdzielono nim około stu osób, które we wtorkowy wieczór zapełniły salę i część korytarza przedszkola przy Nadarzyńskiej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie