środa, 25 listopada 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Autobusem do szkoły i Orlika

01.08.2012


Od września autobus z Brwinowa i Podkowy Leśnej do Żółwina będzie jeździł ulicą Graniczną do Szkolnej – poinformował zolwin.pl Radosław Marek, wiceprezes PKS Grodzisk Mazowiecki. To dobra informacja. Gorsza jest ta, że liczba kursów ma się zmniejszyć z trzynastu do jedenastu.

Obecnie autobus ma pętlę na rogu Słonecznej i Granicznej. Korekta trasy będzie polegała na przedłużeniu jej o jeden przystanek – zostanie on usytuowany obok Zespołu Szkół i kompleksu boisk Orlik. Tam będzie nowa pętla – autobus zawróci ulicą Szkolną do Granicznej i Południowej, a następnie będzie jechał dotychczasową trasą.

Z planowanego od września rozkładu jazdy, który przesłał zolwin.pl Radosław Marek, wynika, że zmiany godzin kursowania autobusów będą minimalne. Znacznie ważniejszy dla pasażerów może okazać się brak dwóch ostatnich wieczornych połączeń z Podkowy Leśnej – o godz. 20.14 i 21.14.

Cena biletu za przejazd w zależności od odległości będzie wynosić 2,5 i 3 zł – poinformował nas przedstawiciel PKS.
(ike)

skomentuj na FB

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

Alarmy smogowe w trzech kolorach

10.11.2020

Żółty – nie palimy w kominkach, pomarańczowy – nie grillujemy, czerwony – nie kosimy kosiarkami spalinowymi. To wybrane przykłady ograniczeń związanych z programem ochrony powietrza na Mazowszu. Przytaczamy pełny tekst informacji Urzędu Gminy Brwinów w tej sprawie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie online games