sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Autobusem do szkoły i Orlika

01.08.2012


Od września autobus z Brwinowa i Podkowy Leśnej do Żółwina będzie jeździł ulicą Graniczną do Szkolnej – poinformował zolwin.pl Radosław Marek, wiceprezes PKS Grodzisk Mazowiecki. To dobra informacja. Gorsza jest ta, że liczba kursów ma się zmniejszyć z trzynastu do jedenastu.

Obecnie autobus ma pętlę na rogu Słonecznej i Granicznej. Korekta trasy będzie polegała na przedłużeniu jej o jeden przystanek – zostanie on usytuowany obok Zespołu Szkół i kompleksu boisk Orlik. Tam będzie nowa pętla – autobus zawróci ulicą Szkolną do Granicznej i Południowej, a następnie będzie jechał dotychczasową trasą.

Z planowanego od września rozkładu jazdy, który przesłał zolwin.pl Radosław Marek, wynika, że zmiany godzin kursowania autobusów będą minimalne. Znacznie ważniejszy dla pasażerów może okazać się brak dwóch ostatnich wieczornych połączeń z Podkowy Leśnej – o godz. 20.14 i 21.14.

Cena biletu za przejazd w zależności od odległości będzie wynosić 2,5 i 3 zł – poinformował nas przedstawiciel PKS.
(ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie