środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Biletomaty w Podkowie

09.01.2014


Do końca pierwszego kwartału br. na przystankach WKD Podkowa Leśna Główna, Wschodnia i Zachodnia pojawią się biletomaty, w których będzie można kupić bilet przez całą dobę – tę informację zolwin.pl przekazał rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej Krzysztof Kulesza. Ucieszy ona przede wszystkim osoby nieposiadające biletów okresowych, zmuszone do kupowania droższych biletów jednorazowych u maszynisty.

Pierwsze biletomaty na linii WKD uruchomiono 16 czerwca 2012 r. na przystankach Pruszków WKD, Warszawa Salomea, Warszawa Raków i Warszawa Reduta Ordona.
Stacje w Podkowie Leśnej zostaną wyposażone w nie w ostatniej kolejności. Pojawienie się biletomatu nie oznacza likwidacji kasy na przystanku Podkowa Leśna Główna, w której można kupić m.in. bilety okresowe i abonamentowe. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie interactive novel