środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Budżet bez niespodzianki

20.11.2017


Po oddaniu do użytku przedszkola Żółwin stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, szkoda, że przedszkolaki trafią do tego obiektu dopiero na początku następnej dekady, gdy zostanie przeprowadzony remont szkoły.

Projekt przyszłorocznego budżetu gminy Brwinów przewiduje wydanie na inwestycje w Żółwinie ponad trzech milionów złotych, jednak ogromna część tej sumy dotyczy przedszkola, a zatem obiektu o znaczeniu – podobnie jak Orlik i OSP – ponadsołeckim. Największą inwestycją przeznaczoną głównie dla mieszkańców naszej wsi będzie krótki odcinek chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej, od Kasztanowej do Wolty.

Najbardziej dotkliwy jest brak w projekcie budżetu budowy kanalizacji oraz ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Słonecznej. Nie wszystkich natomiast smucą opóźnienia w rozpoczęciu budowy cmentarza komunalnego, który ma także służyć całej gminie oraz partnerom z Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów.

Niewykluczone, że w ciągu roku pojawią się środki na jakąś niespodziankę, bo przecież jesienią będziemy wybierać burmistrza i radnych. W sumie nie jest źle: mogło być pewnie lepiej, ale ci, którzy mieszkają w Żółwinie więcej niż kilka lat, wiedzą, że mogło być znacznie gorzej.

W tym roku chodnik wzdłuż Nadarzyńskiej doszedł do Leśnej.

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie