czwartek, 20 czerwca 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Burmistrzyni Podkowy czeka na spotkanie z burmistrzem Brwinowa

07.06.2024


„Nie zmienimy granic i położenia naszych miast, a więc musimy nauczyć się współpracować i ja będę dążyć do tego. Mam nadzieję, że będziemy rozmawiać o tym, co możemy wspólnie zrobić, a co możemy podzielić między siebie jako zadania. Czekam na to spotkanie” – powiedziała burmistrzyni Podkowy Leśnej Magdalena Eckhoff w wywiadzie dla „Przeglądu Regionalnego”. Do spotkania powinno dojść w najbliższym czasie.
Najciekawszy z punktu widzenia mieszkańców Żółwina jest fragment rozmowy dotyczący dróg. Na uwagę dziennikarki Beaty Pawłowicz na temat skarg mieszkańców Podkowy, że „miasto stało się trasą tranzytową dla sąsiednich miejscowości”, burmistrzyni odpowiedziała:
„Czekamy na wprowadzenie nowej organizacji ruchu, ale na pewno chcemy spowolnić ruch w Podkowie. Tranzyt odbywa się drogą powiatową, czyli ulicą Brwinowską i Jana Pawła II. Jeśli nie powstaną alternatywne trasy, a na razie nic na to nie wskazuje, to niewiele więcej możemy zrobić”.
Niedawno pisaliśmy, że w przedstawionym do konsultacji projekcie strategii rozwoju gminy Brwinów do 2030 roku zabrakło propozycji złagodzenia problemów wynikających z oddzielenia Żółwina, Tereni i Owczarni od pozostałej części gminy. Współpraca Podkowy z Brwinowem od dawna szwankuje, co sprzyja wzajemnym oskarżeniom o „rozjeżdżanie” sąsiadów i „tranzyt”.
Warto przypomnieć słowa byłego burmistrza Artura Tusińskiego z wywiadu dla zolwin.pl z 2016 r.: „Żadna gmina nie jest w stanie egzystować jedynie w swoich granicach administracyjnych, nie da się wszystkiego zrobić samemu”. Od tego czasu minęło osiem lat, w czasie których najgłośniejszym wydarzeniem w relacjach podkowiańsko-brwinowskich był spór o wodę zakończony „separacją” sieci wodociągowych. W przypadku dróg podobne rozwiązanie musiałoby skutkować postawieniem szlabanów.
Kibicujemy dobrej współpracy Podkowy z gminą Brwinów. (ike)


więcej informacji »
skomentuj na FB

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Koalicja Obywatelska wygrała w Żółwiniie i Tereni

10.06.2024

426 mieszkanek i mieszkańców Żółwina i Tereni oddało głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Koalicję Obywatelską, na Prawo i Sprawiedliwość – 192.

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024

Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie