sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Czy Żółwin pęknie w szwach?

02.09.2017


Gdyby na wszystkich działkach budowlanych w Żółwinie powstały domy, liczba mieszkańców naszej wsi przekroczyłaby pięć tysięcy, samochodów – trzy tysiące (według obecnego poziomu motoryzacji w Polsce – ok. sześciuset samochodów na tysiąc mieszkańców), a kominków, kosiarek i grili – półtora tysiąca.

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na kanalizację, ale wraz z nią pojawią się w Żółwinie deweloperzy budujący osiedla w atrakcyjnie położonej - między Podkową Leśną a Lasem Młochowskim – miejscowości. Co będzie, jeśli za szybkim wzrostem liczby mieszkańców nie nadąży budowa dróg i chodników, jeśli nie zostanie poprawione zaopatrzenie w wodę, energię elektryczną itd.?

Dziś w Żółwinie jest jeszcze sporo miejsc z luźną zabudową

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie