czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Dobra robota

03.06.2013


Mimo ulewnych deszczów ulica Nadarzyńska w pobliżu skrzyżowania ze Słoneczną nie została zalana i nie było konieczności – jak w latach poprzednich – wyłączania jej z ruchu. Wykonane odwodnienie zdało egzamin. Poświadczyło to 52 mieszkańców Żółwina, którzy podpisali się pod pismem przekazanym w poniedziałek do Urzędu Gminy Brwinów.

Sygnatariusze pisma wyrazili uznanie "dla władz samorządowych – Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy Brwinów – za wykonane w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej odwodnienie. Wiemy, że podjęcie decyzji o realizacji tej kosztownej dla Gminy inwestycji nie było sprawą łatwą. Dziękujemy radnemu Rady Miejskiej Mieczysławowi Zielińskiemu oraz sołtysowi Żółwina Karolowi Marchwiakowi za wsparcie podjętych przez nas w 2010 r. starań o skuteczne zabezpieczenie przed wodą".

Inwestycja polegająca m.in. na wykonaniu rowów przydrożnych, budowie studni rewizyjnych, przepompowni o wydajności 130 litrów na sekundę oraz przebudowie rowu melioracyjnego RS-11 poprawiła sytuację okolicznych mieszkańców, jednak jej zasięg obejmuje niewielką część wsi. Po ostatnich intensywnych opadach deszczu woda zalała wiele posesji w Żółwinie, m.in. na należącej do prywatnego właściciela i pozbawionej odwodnienia ulicy Bażantów. Sytuację dodatkowo komplikuje praktyka zalewania sąsiadów poprzez podnoszenie terenu i brukowanie znacznej części działek kostką.

Oby system odwodnienia wykonany w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej stał się zapowiedzią skutecznego odwodnienia całej wsi. (ike)

Tak było na Nadarzyńskiej...

skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie