poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Dobra robota

03.06.2013


Mimo ulewnych deszczów ulica Nadarzyńska w pobliżu skrzyżowania ze Słoneczną nie została zalana i nie było konieczności – jak w latach poprzednich – wyłączania jej z ruchu. Wykonane odwodnienie zdało egzamin. Poświadczyło to 52 mieszkańców Żółwina, którzy podpisali się pod pismem przekazanym w poniedziałek do Urzędu Gminy Brwinów.

Sygnatariusze pisma wyrazili uznanie "dla władz samorządowych – Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy Brwinów – za wykonane w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej odwodnienie. Wiemy, że podjęcie decyzji o realizacji tej kosztownej dla Gminy inwestycji nie było sprawą łatwą. Dziękujemy radnemu Rady Miejskiej Mieczysławowi Zielińskiemu oraz sołtysowi Żółwina Karolowi Marchwiakowi za wsparcie podjętych przez nas w 2010 r. starań o skuteczne zabezpieczenie przed wodą".

Inwestycja polegająca m.in. na wykonaniu rowów przydrożnych, budowie studni rewizyjnych, przepompowni o wydajności 130 litrów na sekundę oraz przebudowie rowu melioracyjnego RS-11 poprawiła sytuację okolicznych mieszkańców, jednak jej zasięg obejmuje niewielką część wsi. Po ostatnich intensywnych opadach deszczu woda zalała wiele posesji w Żółwinie, m.in. na należącej do prywatnego właściciela i pozbawionej odwodnienia ulicy Bażantów. Sytuację dodatkowo komplikuje praktyka zalewania sąsiadów poprzez podnoszenie terenu i brukowanie znacznej części działek kostką.

Oby system odwodnienia wykonany w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej stał się zapowiedzią skutecznego odwodnienia całej wsi. (ike)

Tak było na Nadarzyńskiej...

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie