poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Domaniew rządzi na Orliku

09.09.2012


Piłkarze Domaniewa zwyciężyli w I Turnieju Sołectw z okazji Dni Brwinowa rozegranym w niedzielę na żółwińskim Orliku. W finałowym meczu pokonali Owczarnię. Trzecie miejsce wywalczyły Kanie. Żółwin nie wyszedł z grupy eliminacyjnej, ale nie musimy się wstydzić za naszych piłkarzy.

Początek dla Żółwina był rewelacyjny – reprezentacja naszej wsi rozgromiła Mosznę. Wynik 8:0 pozwalał sądzić, że gospodarze mogą pokusić się o zwycięstwo w całym turnieju. Jednak świetnej grze Żółwina pomogła słabo spisująca się tego dnia Moszna. Przegrała wysoko wszystkie mecze, a jedyna strzelona przez nią bramka była samobójem. Jednak za ambicję i walkę do końca - w ostatnich sekundach ostatniego meczu napastnik Mosznej znalazł się sam na sam z bramkarzem rywala – reprezentacja sołectwa, kojarzącego się nam z wyższym niż Pałac Kultury i Nauki kominem, zasłużyła na nagrodę Fair Play.

Drugim przeciwnikiem Żółwina była Owczarnia. Nasi piłkarze toczyli wyrównaną walkę, jednak mieli pecha. Po strzale napastnika Owczarni odbita od słupka piłka trafiła w bramkarza Żółwina i wleciała do siatki. Utrata bramki podcięła naszym skrzydła. Nie potrafili opanować środka pola i zagrozić bramce sąsiadów, a w trzecim meczu fazy grupowej nie zdołali wygrać z Koszajcem. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie.

W meczu o trzecie miejsce w całym turnieju zmierzyły się Kanie i Koszajec. Dzięki ogromnej ambicji Kań nagrodzonej bramką zdobytą w ostatnich sekundach potężnym strzałem zza linii pola karnego mecz zakończył się remisem 3:3. Egzekutorzy rzutów karnych - mimo heroicznych interwencji bramkarzy - trafiali bezbłędnie. Dopiero przesunięcie piłki dalej od bramki - na linię pola karnego - przyniosło rozstrzygnięcie korzystne dla Kań, które do turnieju zgłosiły się w ostatnim momencie.

Faworytem meczu finałowego byli szybcy, świetnie wyszkoleni technicznie, równie dobrze dryblujący, jak i wymieniający się celnymi podaniami piłkarze Domaniewa (podobno nie jest im obca murawa Znicza Pruszków). Zgodnie z przewidywaniami to oni objęli prowadzenie. Jednak w drugiej połowie do głosu doszła Owczarnia. Ofiarnie grająca drużyna stworzyła kilka groźnych sytuacji. Najpierw mocny strzał Owczarni w prawy róg z najwyższym trudem wybił bramkarz, po chwili pod bramką Domaniewa doszło do potężnego zamieszania – ostatecznie piłka poszybowała ponad poprzeczką. Jeszcze jeden silny strzał zza linii pola karnego minął bramkę.

Za rok powinien się odbyć II Turniej Sołectw. Warto pomyśleć o zmianach.

Przede wszystkim należałoby rozważyć rozłożenie zawodów na dwa dni. Zmęczeni w niedzielę byli nie tylko piłkarze, ale i kibice – fazę grupową obserwowało więcej żywo dopingujących swoje drużyny osób niż mecze o pierwsze i trzecie miejsce. Turniej powinien mieć charakter wyłącznie amatorski – zawodnicy trenujący w klubach mają dostatecznie wiele możliwości sprawdzenia swoich umiejętności.

Dobrym rozwiązaniem mogłoby się okazać wprowadzenie dwójki sędziów – każdy odpowiadałby za jedną połowę boiska. Jeden sędzia nie jest w stanie wyłapać wszystkich naruszeń.

Mimo tych zastrzeżeń nie ulega wątpliwości, że nasza wieś wzbogaciła się o znakomitą imprezę. Słowa uznania należą się pomysłodawcom – zamiast kolejnej nudnej akademii zafundowali z okazji Dni Brwinowa integrujące gminę zawody sportowe. (ike)

Żółwin atakuje

skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Koalicja Obywatelska wygrała w Żółwiniie i Tereni

10.06.2024

426 mieszkanek i mieszkańców Żółwina i Tereni oddało głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Koalicję Obywatelską, na Prawo i Sprawiedliwość – 192.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie