sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Domaniew rządzi na Orliku

09.09.2012


Piłkarze Domaniewa zwyciężyli w I Turnieju Sołectw z okazji Dni Brwinowa rozegranym w niedzielę na żółwińskim Orliku. W finałowym meczu pokonali Owczarnię. Trzecie miejsce wywalczyły Kanie. Żółwin nie wyszedł z grupy eliminacyjnej, ale nie musimy się wstydzić za naszych piłkarzy.

Początek dla Żółwina był rewelacyjny – reprezentacja naszej wsi rozgromiła Mosznę. Wynik 8:0 pozwalał sądzić, że gospodarze mogą pokusić się o zwycięstwo w całym turnieju. Jednak świetnej grze Żółwina pomogła słabo spisująca się tego dnia Moszna. Przegrała wysoko wszystkie mecze, a jedyna strzelona przez nią bramka była samobójem. Jednak za ambicję i walkę do końca - w ostatnich sekundach ostatniego meczu napastnik Mosznej znalazł się sam na sam z bramkarzem rywala – reprezentacja sołectwa, kojarzącego się nam z wyższym niż Pałac Kultury i Nauki kominem, zasłużyła na nagrodę Fair Play.

Drugim przeciwnikiem Żółwina była Owczarnia. Nasi piłkarze toczyli wyrównaną walkę, jednak mieli pecha. Po strzale napastnika Owczarni odbita od słupka piłka trafiła w bramkarza Żółwina i wleciała do siatki. Utrata bramki podcięła naszym skrzydła. Nie potrafili opanować środka pola i zagrozić bramce sąsiadów, a w trzecim meczu fazy grupowej nie zdołali wygrać z Koszajcem. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie.

W meczu o trzecie miejsce w całym turnieju zmierzyły się Kanie i Koszajec. Dzięki ogromnej ambicji Kań nagrodzonej bramką zdobytą w ostatnich sekundach potężnym strzałem zza linii pola karnego mecz zakończył się remisem 3:3. Egzekutorzy rzutów karnych - mimo heroicznych interwencji bramkarzy - trafiali bezbłędnie. Dopiero przesunięcie piłki dalej od bramki - na linię pola karnego - przyniosło rozstrzygnięcie korzystne dla Kań, które do turnieju zgłosiły się w ostatnim momencie.

Faworytem meczu finałowego byli szybcy, świetnie wyszkoleni technicznie, równie dobrze dryblujący, jak i wymieniający się celnymi podaniami piłkarze Domaniewa (podobno nie jest im obca murawa Znicza Pruszków). Zgodnie z przewidywaniami to oni objęli prowadzenie. Jednak w drugiej połowie do głosu doszła Owczarnia. Ofiarnie grająca drużyna stworzyła kilka groźnych sytuacji. Najpierw mocny strzał Owczarni w prawy róg z najwyższym trudem wybił bramkarz, po chwili pod bramką Domaniewa doszło do potężnego zamieszania – ostatecznie piłka poszybowała ponad poprzeczką. Jeszcze jeden silny strzał zza linii pola karnego minął bramkę.

Za rok powinien się odbyć II Turniej Sołectw. Warto pomyśleć o zmianach.

Przede wszystkim należałoby rozważyć rozłożenie zawodów na dwa dni. Zmęczeni w niedzielę byli nie tylko piłkarze, ale i kibice – fazę grupową obserwowało więcej żywo dopingujących swoje drużyny osób niż mecze o pierwsze i trzecie miejsce. Turniej powinien mieć charakter wyłącznie amatorski – zawodnicy trenujący w klubach mają dostatecznie wiele możliwości sprawdzenia swoich umiejętności.

Dobrym rozwiązaniem mogłoby się okazać wprowadzenie dwójki sędziów – każdy odpowiadałby za jedną połowę boiska. Jeden sędzia nie jest w stanie wyłapać wszystkich naruszeń.

Mimo tych zastrzeżeń nie ulega wątpliwości, że nasza wieś wzbogaciła się o znakomitą imprezę. Słowa uznania należą się pomysłodawcom – zamiast kolejnej nudnej akademii zafundowali z okazji Dni Brwinowa integrujące gminę zawody sportowe. (ike)

Żółwin atakuje

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie