środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Domaniew rządził na Orliku

06.09.2014


Piłkarze z Domaniewa wygrali w sobotę III Turniej Sołectw na żółwińskim Orliku, pokonując w finale Owczarnię. Drużyna naszej wsi nie zdołała wyjść z "grupy śmierci" – po zwycięstwie nad Biskupicami uległa obu późniejszym finalistom.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 7 drużyn. Podzielono je na dwie grupy. Występujący w zielonych koszulkach piłkarze Żółwina łatwo wygrali z Biskupicami, a następnie po zaciętej walce przegrali jedynie jedną bramką z Domaniewem. W meczu o wyjście z grupy z Owczarnią, mimo świetnego dopingu cheerleaderek machających zielonymi pomponami, zabrakło im sił.

Druga grupa eliminacyjna (Koszajec, Krosna, Parzniew) była zdecydowanie słabsza. W półfinale Domaniew rozbił Koszajec, zaś Owczarnia Krosnę-Wieś. Piłkarze Krosny obrażeni na popełniającego ich zdaniem rażące błędy sędziego nie wyszli na boisko na mecz o trzecie miejsce. Koszajec zdobył je walkowerem.

W finale Domaniew poza boiskową szóstką miał pięciu zmienników gotowych w każdej chwili do gry, Owczarnia – zaledwie jednego. Domaniew strzelił trzy bramki, piłkarze Owczarni zrewanżowali się w końcówce meczu jedną. Tym samym drużyna z Domaniewa wygrała turniej po raz drugi, rewanżując się Owczarni za ubiegłoroczną porażkę. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie interactive novel