czwartek, 03 grudnia 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Dożynki na Żółwińskiej

01.09.2012


Kabaret Koń Polski i zespół Vintage to gwiazdy niedzielnych Dożynek Gminnych w Nadarzynie. Tradycyjnie odbędą na się one na terenie stadionu przy ul. Żółwińskiej.

Program imprezy przewiduje także występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej Nadarzyn, która koncertowała m.in. w USA, Chinach i Singapurze, towarzyszyła występom Krystyny Prońko, Zbigniewa Wodeckiego, Agnieszki Fatygi. W czasie dożynek swoją sprawność zademonstrują strażacy i karatecy. Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci. Przy okazji będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy.

Żółwińska w niedzielę będzie zamknięta dla samochodów. Na teren dożynek warto dotrzeć rowerem – ulicą Nadarzyńską do skrzyżowania z Młochowską, dalej przez las. Po kilku kilometrach wyjedziemy na Żółwińską w Nadarzynie. Ten trakt był dobrze znany dawnym mieszkańcom Żółwina. Nasza wieś do 1952 r. wchodziła w skład gminy Młochów, która miała swoją siedzibę w Nadarzynie. Gminne sprawy załatwiano w urzędzie, który mieścił się w niewielkim budynku w rynku. Historyczne znaczenie Nadarzyna dla naszej wsi utrwaliła nazwa głównej ulicy Żółwina. (ike)skomentuj na FB

Graniczna nabiera kształtu

27.11.2020

Jeszcze dziś ma zakończyć się utwardzanie tłuczniem Granicznej, od Pieczarkowej do początku nawierzchni z destruktu.

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie