sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Dożynki na Żółwińskiej

01.09.2012


Kabaret Koń Polski i zespół Vintage to gwiazdy niedzielnych Dożynek Gminnych w Nadarzynie. Tradycyjnie odbędą na się one na terenie stadionu przy ul. Żółwińskiej.

Program imprezy przewiduje także występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej Nadarzyn, która koncertowała m.in. w USA, Chinach i Singapurze, towarzyszyła występom Krystyny Prońko, Zbigniewa Wodeckiego, Agnieszki Fatygi. W czasie dożynek swoją sprawność zademonstrują strażacy i karatecy. Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci. Przy okazji będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy.

Żółwińska w niedzielę będzie zamknięta dla samochodów. Na teren dożynek warto dotrzeć rowerem – ulicą Nadarzyńską do skrzyżowania z Młochowską, dalej przez las. Po kilku kilometrach wyjedziemy na Żółwińską w Nadarzynie. Ten trakt był dobrze znany dawnym mieszkańcom Żółwina. Nasza wieś do 1952 r. wchodziła w skład gminy Młochów, która miała swoją siedzibę w Nadarzynie. Gminne sprawy załatwiano w urzędzie, który mieścił się w niewielkim budynku w rynku. Historyczne znaczenie Nadarzyna dla naszej wsi utrwaliła nazwa głównej ulicy Żółwina. (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie