środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Eurowybory w remizie

16.05.2014


W niedzielę 25 maja po raz trzeci wybierzemy posłów do Parlamentu Europejskiego. Lokal wyborczy dla mieszkańców Żółwina i Tereni zostanie zorganizowany na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej przy Nadarzyńskiej 25. Będzie czynny od godz. 7.00 do 21.00. Osoby zameldowane w innej miejscowości, jeśli chcą głosować w Żółwinie, powinny złożyć do 20 maja w Urzędzie Gminy Brwinów pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

Żółwin i Terenia należą do okręgu Warszawa I. Zarejestrowano w nim dziesięć komitetów wyborczych. Oto ich numery i nazwy
1.Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
2.Ruch Narodowy
3.Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
4.Prawo i Sprawiedliwość
5.Europa Plus Twój Ruch
6.Polska Razem Jarosława Gowina
7.Nowa Prawica - Janusza Korwin Mikke
8.Platforma Obywatelska RP
9.Polskie Stronnictwo Ludowe
10.Partia Zielonych
Głosujemy tylko na jedną listę, stawiając znak "x" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów popieranego przez nas komitetu wyborczego. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie projektowanie stron www