środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Fundusz podzielony

22.08.2017


Przeszło trzydzieści osób, uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego, zadecydowało o zmianie przeznaczenia części funduszu sołeckiego na rok 2017 i rozdysponowaniu funduszu na rok 2018.

11 tys. zł trafi na utwardzenie ul. Polnej, 9 tys. na oświetlenie Granicznej (Terenia ma dołożyć do tej inwestycji 5 tys., resztę - jak w przypadku utwardzenia Polnej - powinna dorzucić gmina).

Sprzątanie i odśnieżanie wraz z zakupem materiałów eksploatacyjnych pochłonie prawie 10 tys. Mniej więcej taka sama suma zostanie wydana na imprezy rekreacyjne, sportowe i kulturalne.

W przyszłym roku z funduszu sołeckiego ma być sfinansowane także zagospodarowanie terenu obok Orlika (być może powstanie tam boisko do siatkówki plażowej), a na siłowni plenerowej pojawi się nowy trenażer. Do tego dojdzie m.in. nowa sołecka tablica informacyjna, dwie ławki przy szkole, kosze na przystankach autobusowych przy Nadarzyńskiej i wieniec dożynkowy. (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie