środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Fundusz sołecki do korekty i podziału

10.08.2017


22 sierpnia o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Żółwinie rozpocznie się organizowane przez sołtysa i radę sołecką zebranie wiejskie, na którym zostanie dokonana korekta funduszu sołeckiego na 2017 r. i uchwalony fundusz sołecki na 2018 r.

Jak poinformował zolwin pl. sołtys Karol Marchwiak, nie zostanie wykonana aktualizacja planu odnowy Żółwina na lata 2011-2020, na którą z funduszu sołeckiego na 2017 r. przeznaczono 9 tys. zł. Ten punkt rozdysponowania funduszu na ubiegłorocznym zebraniu wiejskim wzbudził najwięcej kontrowersji, ostatecznie wygrał nieznacznie z propozycją dofinansowania podnośnika dla OSP Żółwin. Sołtys proponuje, by pieniądze na aktualizację planu przeznaczyć na utwardzenie zabudowanego odcinka zaniedbanej ulicy Polnej.
Zebranie wiejskie uchwali także fundusz sołecki na 2018 r.

Do wydania w przyszłym roku będzie 41 853 zł 30 gr. Sołtys rozważa przeznaczenie tych pieniędzy m.in. na dofinansowanie oświetlenia ul. Granicznej, sprzątanie i odśnieżanie, zakup nowych sołeckich tablic informacyjnych, dużej wiaty na spotkania mieszkańców, nowych ławek przy szkole, ławek i koszy do ustawienia przy przystankach autobusowych na Nadarzyńskiej (pojawi się nowy - w rejonie ul. Wodnej).

Sołtys prosi mieszkańców o przedstawianie własnych pomysłów na wydanie funduszu sołeckiego. (ike)skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie