środa, 25 listopada 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Grodziska kinoteka

17.07.2012


Już we wrześniu w naszym kinie będzie można oglądać filmy w technologii cyfrowej 3D – poinformował zolwin.pl Sławomir Gąsiewski, menadżer najlepszego w okolicy Żółwina kina – Kina Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki.

Sławomir Gąsiewski podkreśla, że mimo tylko jednej sali projekcyjnej placówka ma ambicje bycia grodziską kinoteką: - Chcemy pokazywać najgłośniejsze filmy komercyjne, ale równocześnie prezentować kino artystyczne, studyjne, niszowe – mówi Sławomir Gąsiewski. Zapowiada, że będą tu organizowane pokazy premierowe (kilka premier polskich filmów już było – m.in. "W ciemności" Agnieszki Holland).

Grodziskie kino ma ofertę zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów (bilety nawet po złotówce!). Ciekawostką jest "Kino dla Mam" – panie mogą oglądać filmy w towarzystwie pociech w wózku. Do osób, które lubią nie tylko oglądać filmy, ale i o nich rozmawiać, jest adresowany Grodziski Klub Filmowy. (ike)skomentuj na FB

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

Alarmy smogowe w trzech kolorach

10.11.2020

Żółty – nie palimy w kominkach, pomarańczowy – nie grillujemy, czerwony – nie kosimy kosiarkami spalinowymi. To wybrane przykłady ograniczeń związanych z programem ochrony powietrza na Mazowszu. Przytaczamy pełny tekst informacji Urzędu Gminy Brwinów w tej sprawie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie