środa, 25 listopada 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Gruntowne odwodnienie

16.10.2012


Budowa odwodnienia w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Łąkowej i Mokrej została rozpoczęta – poinformowała zolwin.pl Urszula Wróbel, kierownik Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Gminy Brwinów. Prace mają się zakończyć do 10 października 2013 r.

Wykonawcą inwestycji, która będzie kosztować 915 tys. zł, jest zwycięzca przetargu - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Wimar. W zakres prac wchodzi m.in. ułożenie drenażu, wykonanie rowów przydrożnych, budowa studni rewizyjnych, przepompowni (w rejonie wyjazdu z Mokrej na Nadarzyńską) o wydajności 130 litrów na sekundę, przebudowa rowu melioracyjnego RS-11, który na odcinku 140 metrów zostanie ujęty w betonowy rurociąg. Dzięki zastosowaniu instalacji igłofiltrowych prace będą możliwe także w warunkach wysokiego poziomu wód gruntowych.

Inwestycja jest sukcesem mieszkańców wspieranych przez radnego Mieczysława Zielińskiego i sołtysa Karola Marchwiaka, domagających się od 2010 r. od władz Gminy Brwinów podjęcia skutecznych działań chroniących ich przed podtapianiem domów przez wezbrane wody gruntowe. Kosztowne odwodnienie jest korzystne dla całego Żółwina – zapobiegnie zamykaniu Nadarzyńskiej dla ruchu kołowego, przybliży budowę wzdłuż głównej ulicy wsi od lat oczekiwanego chodnika. (ike)

Nadarzyńska 17 kwietnia 2012 r.

skomentuj na FB

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

Alarmy smogowe w trzech kolorach

10.11.2020

Żółty – nie palimy w kominkach, pomarańczowy – nie grillujemy, czerwony – nie kosimy kosiarkami spalinowymi. To wybrane przykłady ograniczeń związanych z programem ochrony powietrza na Mazowszu. Przytaczamy pełny tekst informacji Urzędu Gminy Brwinów w tej sprawie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie