środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Huragan przeszedł przez Zarybie

02.03.2017


Potężne świerki powalił huraganowy wiatr na ul. Zarybie – w rejonie Leśnej. Jeden z nich zatarasował ulicę. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z żółwińskiej OSP.

Nowa Scania oświetlała usuwanie zawalidrogi. Konieczne okazało się użycie samochodu z drabiną – OSP w Żółwinie go nie ma.

- Czekaliśmy 40 minut na kolegów z Państwowej Straży Pożarnej z Pruszkowa, bo brali udział w innej akcji na terenie powiatu – informuje zolwin.pl Jarosław Prusak, komendant OSP. - Całe szczęście, że nikt nie ucierpiał. Ale co by było, gdyby drzewo przygniotło samochód z ludźmi lub dom, grożąc jego zawaleniem? Teraz widać, jak bardzo przydałby się nam 18-metrowy podnośnik hydrauliczny, nie musielibyśmy prosić o wsparcie. Niestety, nasz wniosek o dofinansowanie podnośnika przegrał w czasie głosowania nad rozdysponowaniem funduszu sołeckiego na 2017 r. z inną propozycją – aktualizacją planu odnowy Żółwina na lata 2011-2020. (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie