środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020


4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama Szkolna, bowiem dokument przewiduje przeznaczenie w przyszłym roku 120 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy i rozbudowy tej ulicy oraz 34,9 tys. na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy skrzyżowania Szkolnej z Graniczną.
Ponadto dokument zakłada wydanie miliona zł na projektowanie i budowę sieci kanalizacyjnej w naszej miejscowości, 80 tys. zł na rozbudowę Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn oraz 70 tys. zł na modernizację sali spotkań i szkoleń w budynku OSP.

Budowa kanalizacji przy Nadarzyńskiej, jedna z największych inwestycji w Żółwinie w tym roku

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie