środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Kalendarz burmistrza

08.11.2014


W przyszłym roku przejdziemy chodnikiem wzdłuż Nadarzyńskiej – od "Wolty" do Leśnej. Projekt chodnika przedstawił na sobotnim spotkaniu wyborczym Arkadiusz Kosiński. Do końca przyszłej kadencji samorządu, czyli 2018 r., powinien być gotowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Słonecznej – od Nadarzyńskiej do Granicznej.

Ubiegający się o reelekcję burmistrz zapewnił, że w 2017-2018 r. sieć kanalizacyjna dotrze – przez Owczarnię – do Żółwina. W przyszłej kadencji – po oddaniu do użytku stacji uzdatniania wody w Owczarni – mają się skończyć problemy z brakiem wody na końcówkach sieci w Żółwinie i Tereni. W 2017 r. do rozbudowanego garażu Ochotniczej Straży Pożarnej wjedzie nowy samochód.

W przyszłym roku ruszy budowa cmentarza komunalnego na terenie należącym obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych. Zajmie on – wraz z dojazdami, parkingiem i strefą ochronną - 14 hektarów. Nekropolia będzie służyć gminie Brwinów i Podkowie Leśnej. Pierwsi zmarli mają być pochowani za dwa lata. (ike)skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie football manager online