czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Kolejnej wiosny łyk

02.03.2013


Fakt, że Irlandczycy nie fetują świętego Stanisława, patrona Polski, nie przeszkadza nam coraz huczniej obchodzić Dnia Świętego Patryka. Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie za pośrednictwem naszego portalu zaprasza do siebie na imprezę z tej okazji 17 marca. Wstęp wolny.

O godz. 16.00 rozpocznie się czytanie baśni i legend celtyckich, godzinę później grupa SHANNON wywoła "eksplozję muzyki celtyckiej". Tak się z pewnością stanie, jeśli SHANNON sam nie eksploduje w czasie wcześniejszych koncertów ku czci św. Patryka: 14 marca gra w Poznaniu, 15 – w Olsztynie, a 16 – w Gdyni.

Imprezie patronuje Fundacja Kultury Irlandzkiej. Kusząco brzmi zapowiedź GOK, że uczestnicy będą "kontemplować soczystą czerń będącą efektem górnej fermentacji typu stout powszechnie zwaną Guiness`em". Choć organizatorzy nie informują o strojach organizacyjnych (dreskodzie), na wszelki wypadek przypominamy, że 17 marca obowiązuje kolor zielony.

Dzień Świętego Patryka przyjął się w Polsce pewnie dlatego, że kojarzy się z wiosną. To święto spolszczył i adaptował do swojskich klimatów Muniek Staszczyk w piosence "Airisz": "Ty mnie chyba nie znasz i nie rozumiesz nic./ Bo ty nie wiesz, jak się tutaj pije./ Kolejnej wiosny łyk/ Czwarty strong, piąty strong /Coraz bliżej twego ciała". (ike)

skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie