sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Korty jeszcze w tym roku

23.07.2018


- Jeszcze w tym roku, jeśli na przeszkodzie nie staną problemy finansowe, przy ulicy Szkolnej powstaną cztery otwarte korty tenisowe – powiedział zolwin.pl radny gminy Brwinów, architekt Rafał Wysocki, autor projektu tego obiektu.

W sobotę na placu o powierzchni przeszło 7 tys. metrów kwadratowych – dawnym szkolnym boisku piłkarskim – rozpoczęły się prace ziemne. Usunięto warstwę humusu, ciężarówki zaczęły zwozić kruszywo.

Teren przyszłego kompleksu sportowego należy do gminy i jest dzierżawiony przez Klub Sportowy "Tennis Life" w Brwinowie, którym kieruje prezes Waldemar Cecuła. Radny Józef Streżyński mówi o nim: spiritus movens (główny inspirator) całego przedsięwzięcia.

Docelowo przy Szkolnej mają powstać cztery korty otwarte i jeden przykryty halą łukową o konstrukcji drewnianej, a także klubowy budynek wolnostojący i miejsca parkingowe dla 15 samochodów. Na tym terenie znajdzie się jeszcze plac zabaw dla dzieci, bo taki był jeden z warunków postawionych przez władze gminy, od których zależała zgoda na wydzierżawienie terenu. Obiekt sportowy od linii zabudowy ul. Szkolnej oddzieli 12-metrowy pas zieleni.

Żółwińskie korty nie są typowym przedsięwzięciem komercyjnym. Pomysł prezesa klubu "Tennis Life" podchwycili liczni entuzjaści tenisa w naszej okolicy. W czerwcu na terenie pałacu przy Nadarzyńskiej zorganizowano charytatywną imprezę. - To dzięki zebranym na niej środkom można było rozpocząć budowę – podkreśla Rafał Wysocki, który projekt obiektu wykonał bezinteresownie, a w czasie imprezy w pałacu wylicytował koszulkę reprezentanta Polski w tegorocznej edycji Pucharu Daviesa.

- Razem z sołtysem Karolem Marchwiakiem jesteśmy pełni uznania dla tempa prac – mówi Józef Streżyński. – Dzięki temu obiektowi uczniowie naszej szkoły zyskają darmowe lekcje tenisa, a wszyscy mieszkańcy – kolejne atrakcyjne miejsce spędzenia wolnego czasu. Usytuowanie kortów w pobliżu Orlika sprawia, że w przyszłości będziemy mieli tu centrum sportowo-rekreacyjne dla Żółwina, Tereni, Owczarni i innych miejscowości. Chciałbym podkreślić perspektywiczne myślenie burmistrza Arkadiusza Kosińskiego, który podjął decyzję o przeznaczeniu terenu dawnego boiska na obiekt służący mieszkańcom. (ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie