środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Kto zbuduje nam chodnik?

18.10.2014


42-letni Arkadiusz Kosiński - urzędujący od czterech lat burmistrz gminy, mieszkaniec Brwinowa - w walce o reelekcję zmierzy się z dwiema paniami: 40-letnią mieszkanką Brwinowa Marzeną Mariolą Sobieraj oraz 52-letnią mieszkanką Otrębus Justyną Moniką Woźniak.

Kandydat i kandydatki reprezentują trzy największe komitety wyborcze w gminie – wszystkie wystawiły kandydatów na radnych do Rady Miejskiej z okręgu 21. obejmującego Żółwin i Terenię.

Obecny burmistrz startuje z Komitetu Arkadiusza Kosińskiego "Dobro Wspólne", który jako jedyny zarejestrował kandydatów na radnych we wszystkich 21 okręgach. Z komitetu burmistrza w naszym okręgu o mandat ubiega się Józef Streżyński.

Marzena Sobieraj cztery lata temu bez powodzenia walczyła o mandat radnej z komitetu "Dobro Wspólne", obecnie jest kandydatką na burmistrza Aktywnej Gminy. W gronie 15 kandydatów na radnych z tego komitetu znajduje się Grzegorz Kogut z Żółwina.

Justyna Woźniak reprezentuje komitet Prawa i Sprawiedliwości. Wystawił on 20 kandydatów na radnych, w tym Mieczysława Skalskiego z Żółwina. Jako jedyny z trzech kandydatów ubiegających się o mandat z naszego okręgu ma on doświadczenie w pracy w Radzie Miejskiej – był radnym w latach 90.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. (ike)skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie football manager online