poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Kup bombkę, pomóż uczniom

13.12.2013


Ozdoby choinkowe, rękodzieło, a nawet dzieła sztuki będzie można kupić na kiermaszu organizowanym w sobotę, 14 grudnia, przez Radę Rodziców w Zespole Szkół w Podkowie Leśnej. Uczą się w nim także dzieci z Żółwina.

Od 10.00 do 13.00 w budynku szkoły przy ul. Jana Pawła II 20 będą czynne stoiska poszczególnych klas z rękodziełem uczniów. Oddzielnie zostaną wystawione bombki i inne ozdoby choinkowe przygotowane w czasie zajęć świetlicowych. O godz. 11.00 rozpocznie się aukcja dzieł sztuki, przedmiotów użytkowych i publikacji z autografem. W czasie kiermaszu będzie działać kawiarenka z ciastami przygotowanymi przez uczniów i rodziców.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony m.in. na projekty edukacyjne, nagrody w konkursach szkolnych oraz na wsparcie uczących się w Zespole Szkół dzieci uchodźców.


skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Koalicja Obywatelska wygrała w Żółwiniie i Tereni

10.06.2024

426 mieszkanek i mieszkańców Żółwina i Tereni oddało głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Koalicję Obywatelską, na Prawo i Sprawiedliwość – 192.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie