środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Miliony dla Żółwina

10.05.2014


Ponad 13 mln zł na inwestycje w Żółwinie przewiduje uchwalony w piątek przez Radę Miejską "Wieloletni plan inwestycyjny gminy Brwinów na lata 2014-2020". – Żółwin został doceniony – stwierdził w rozmowie z zolwin.pl radny Mieczysław Zieliński.

Obawy radnego wywołuje jednak szczupłość środków przeznaczonych na budowę kanalizacji: - Nie chcę, by mówiono, że radny przespał, bo wielokrotnie podejmowałem ten temat, zarówno na forum gminy, jak i naszej Rady Sołeckiej. Mam nadzieję, że uda się wygospodarować dodatkowe środki - ze źródeł własnych i zewnętrznych, bowiem kwestia ochrony środowiska należy do priorytetowych kierunków rozwoju gminy.

Zgodnie z planem inwestycyjnym w Żółwinie i Owczarni powstanie 42 km "kanałów ulicznych wraz z odgałęzieniami". Oznaczałoby to likwidację szamb na wielu ulicach Żółwina. Budowa kanalizacji rozpocznie się w przyszłym roku od wykonania kolektora pod drogą 719 między Podkową a Milanówkiem. Kanalizacja do Żółwina przyjdzie z Owczarni. Do czasu budowy kanalizacji nie można liczyć na zasadniczy remont nawierzchni ulic – będą one jedynie łatane.

Do 2016 r. powinien powstać nie tylko chodnik przy Nadarzyńskiej (na odcinku od Szkolnej do Leśnej), ale także przy Słonecznej – od Nadarzyńskiej do Południowej, a jeśli uda się pozyskać środki z rządowego programu schetynówek, to do Granicznej.

W 2017 r. żółwińskie dzieci mają szansę pójść do przedszkola przy Nadarzyńskiej. Na jego budowę przeznaczono 5 mln zł. Projekt przedszkola jest już gotowy, a pozwolenie na budowę wydane.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa cmentarza komunalnego na terenie należącym obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych w rejonie Orlika.

W uchwalonym przez radnych planie inwestycyjnym umieszczono także remont remizy OSP oraz zakup dla naszych strażaków samochodu ratowniczo-gaśniczego. (ike)

Skromne początki...

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie football manager online