środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Muzea nocą

18.05.2014


Pogoda nie odstraszyła miłośników starych samochodów, twórczości Jarosława Iwaszkiewicza i mazowieckiego folkloru.

W Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach przystawiono nam pieczątki na ręku, w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku obdarowano zakładkami do książek, zaś w Mateczniku Mazowsze ugoszczono opowieścią o scenicznym i zakulisowym życiu zespołu. Wśród zwiedzających wypatrzyliśmy znajomych z Żółwina, Podkowy Leśnej i burmistrza Arkadiusza Kosińskiego.

Matecznik Mazowsze

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie projektowanie stron www