sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Odwodnienie tak, kanalizacja nie

19.09.2012


Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe WIMAR wygrało przetarg na budowę odwodnienia w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej. Zdecydował o tym najniższy koszt - 915 tys. zł. Od lat oczekiwana przez mieszkańców Żółwina inwestycja może się rozpocząć, jeśli dopisze pogoda, w październiku lub listopadzie – wynika z wypowiedzi dla zolwin.pl Urszuli Wróbel, kierownika Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Gminy Brwinów.

W środę na stronie internetowej gminy pojawiło się podpisane przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego ogłoszenie o wyniku postępowania przetargowego. Do udziału w nim zgłosiło się dziesięć firm – najdroższe oferty były dwukrotnie wyższe od przedstawionej przez WIMAR.

Wykonawca będzie mógł rozpocząć inwestycję po podpisaniu umowy. Kiedy to nastąpi? – to jedno z pytań, które warto zadać burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu w czasie zebrania sołeckiego (niedziela, godzina 18.00, remiza). Przewidywany czas budowy odwodnienia to jeden rok.

Inwestycja dotyczy odcinka ulicy Nadarzyńskiej w pobliżu przecięcia z Mokrą, ulicy Mokrej oraz odchodzącego od niej fragmentu ulicy Łąkowej. Obejmuje ona m.in. ułożenie drenażu, budowę studni rewizyjnych, wykonanie ulicznych kratek ściekowych ze studzienkami, przebudowę rowu RS-11 (na długości 143 metrów zostanie on zastąpiony przez betonowy rurociąg wkopany w ziemię), wykonanie rowów przydrożnych, budowę przepompowni o wydajności 130 litrów na sekundę.

Poza odwodnieniem w tym roku nie zostanie już rozpoczęta w Żółwinie żadna inwestycja. Trwa budowa chodnika przy Szkolnej. Postulowane przez wielu mieszkańców oświetlenie kilku ulic planowane jest w przyszłym roku. Urszula Wróbel potwierdziła, że w najbliższych latach nie ma co liczyć na kanalizację. (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie