środa, 25 listopada 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Odwodnienie tak, kanalizacja nie

19.09.2012


Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe WIMAR wygrało przetarg na budowę odwodnienia w rejonie ulic Nadarzyńskiej, Mokrej i Łąkowej. Zdecydował o tym najniższy koszt - 915 tys. zł. Od lat oczekiwana przez mieszkańców Żółwina inwestycja może się rozpocząć, jeśli dopisze pogoda, w październiku lub listopadzie – wynika z wypowiedzi dla zolwin.pl Urszuli Wróbel, kierownika Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Gminy Brwinów.

W środę na stronie internetowej gminy pojawiło się podpisane przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego ogłoszenie o wyniku postępowania przetargowego. Do udziału w nim zgłosiło się dziesięć firm – najdroższe oferty były dwukrotnie wyższe od przedstawionej przez WIMAR.

Wykonawca będzie mógł rozpocząć inwestycję po podpisaniu umowy. Kiedy to nastąpi? – to jedno z pytań, które warto zadać burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu w czasie zebrania sołeckiego (niedziela, godzina 18.00, remiza). Przewidywany czas budowy odwodnienia to jeden rok.

Inwestycja dotyczy odcinka ulicy Nadarzyńskiej w pobliżu przecięcia z Mokrą, ulicy Mokrej oraz odchodzącego od niej fragmentu ulicy Łąkowej. Obejmuje ona m.in. ułożenie drenażu, budowę studni rewizyjnych, wykonanie ulicznych kratek ściekowych ze studzienkami, przebudowę rowu RS-11 (na długości 143 metrów zostanie on zastąpiony przez betonowy rurociąg wkopany w ziemię), wykonanie rowów przydrożnych, budowę przepompowni o wydajności 130 litrów na sekundę.

Poza odwodnieniem w tym roku nie zostanie już rozpoczęta w Żółwinie żadna inwestycja. Trwa budowa chodnika przy Szkolnej. Postulowane przez wielu mieszkańców oświetlenie kilku ulic planowane jest w przyszłym roku. Urszula Wróbel potwierdziła, że w najbliższych latach nie ma co liczyć na kanalizację. (ike)skomentuj na FB

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

Alarmy smogowe w trzech kolorach

10.11.2020

Żółty – nie palimy w kominkach, pomarańczowy – nie grillujemy, czerwony – nie kosimy kosiarkami spalinowymi. To wybrane przykłady ograniczeń związanych z programem ochrony powietrza na Mazowszu. Przytaczamy pełny tekst informacji Urzędu Gminy Brwinów w tej sprawie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie