środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Oj, będzie zabawa!

28.07.2014


Ćwierć wieku temu swoją „Czarownicą” zaczarowali publiczność Sali Kongresowej. Później śpiewali ją m.in. w USA, Kanadzie i Niemczech. 17 sierpnia zagrają na dożynkach w naszym Żółwinie. Szykujcie się na zabawę na dechach w rytm największych hitów pionierów i klasyków disco polo – grupy Fanatic.

Zespół pochodzi z Żyrardowa. To dzięki niemu powstała pierwsza wytwórnia fonograficzna disco polo – założył ją Sławomir Skręta. Ten sam. który w 1993 r. wymyślił określenie disco polo (na wzór italo disco).

- W ślad za Fanatic do Żółwina zjadą fani grupy – poinformowała nas Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że uczestnicy imprezy dożynkowej - zorganizowanej tradycyjnie na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Nadarzyńskiej - zostaną ugoszczeni smalcem, ogórkami i grochówką (za piwo trzeba będzie zapłacić). Dzieci mogą liczyć na nadmuchiwaną zjeżdżalnię, basen z piłeczkami oraz dwie pomysłowe animatorki, które nie pozwolą im się ani przez chwilę nudzić.

No i do tego dożynkowa klasyka: korowód z wieńcami, msza polowa i dzielenie się przez burmistrza chlebem z mąki z tegorocznych zbiorów. (ike)

Zdjęcie z oficjalnej strony zespołu

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie online games