środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Olbrychski w Wolcie

30.05.2014


W sobotę i niedzielę na terenie LKS "Wolta" w Żółwinie odbędą się zawody jeździeckie z udziałem około setki zawodniczek i zawodników. Jedną z nagród ufundował związany od lat z żółwińskim klubem Daniel Olbrychski.

Jeździecki weekend rozpoczną w sobotę regionalne zawody w ujeżdżeniu. Wystartują w nich zarówno amatorzy, jak i zawodnicy zarejestrowani w PZJ lub WZJ oraz w konkursach "open". Łączna pula nagród wyniesie 3 tys. zł. W niedzielę zostaną rozegrane zawody regionalne w skokach przez przeszkody, II eliminacja Otwartego Mazowieckiego Pucharu Młodzików i Dzieci oraz VIII eliminacja Ligi Mazowsza. Łączna pula nagród – 6 tys. zł. Zawody – zarówno w sobotę, jak i niedzielę - rozpoczną się o godz. 9.00.

Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz gminy Brwinów, a na liście fundatorów nagród poza Danielem Olbrychskim jest m.in. podkowiańska Piekarnia Dworak. W czasie zawodów będzie działał bufet i grill, wstęp na nie jest bezpłatny.

Ludowy Klub Sportowy "Wolta" (ul. Nadarzyńska 30) jest znanym ośrodkiem jeździeckim nie tylko na Mazowszu. Powstał w 1979 r. na terenie dawnych dworskich zabudowań gospodarczych. Siedziba klubu znajduje się w kamiennym spichlerzu z XVIII w., najstarszym zachowanym obiekcie w naszej wsi. Warto w czasie zawodów obejrzeć stylowe zabytkowe wnętrze. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie projektowanie stron www