poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Orkiestra Owsiaka w Żółwinie

11.01.2013


W niedzielę w Żółwinie pojawią się wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka kwestujący w ramach XXI Finału WOŚP. Uzyskane w czasie niedzielnej zbiórki pieniądze zostaną wykorzystane na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków oraz zakup sprzętu dla szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych, w których przebywają seniorzy.

- W tegorocznej zbiórce pieniędzy weźmie udział stu wolontariuszy ze szkół naszej gminy, w tym z Zespołu Szkół w Żółwinie – poinformowała zolwin.pl Marzena Wysocka, szefowa sztabu gminnego WOŚP w Brwinowie. – Dzieci pod opieką dorosłych będą zbierać pieniądze w miejscach bezpiecznych, dobrze oświetlonych, przy głównych ciągach komunikacyjnych. Wolontariuszy rozpoznamy po zawieszonych na szyi identyfikatorach z hologramem, imieniem i nazwiskiem, nazwą sztabu.

Marzena Wysocka zaprasza mieszkańców Żółwina na koncert WOŚP na brwinowskim rynku. Od godziny 16.30 będą grać zespoły Redroom, Nocton, Mniejsze Zło oraz Otherside. Ok. godziny 18.00 rozpocznie się publiczna licytacja przedmiotów na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka, m.in. piłek i koszulki z podpisami piłkarzy warszawskiej Legii, tortów z Cukierni Jarzyna oraz biletów na koncert do Matecznika (siedziby zespołu "Mazowsze"). Imprezę zakończy wysłanie światełka do nieba. (ike)


skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie