czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Orkiestra Owsiaka w Żółwinie

11.01.2013


W niedzielę w Żółwinie pojawią się wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka kwestujący w ramach XXI Finału WOŚP. Uzyskane w czasie niedzielnej zbiórki pieniądze zostaną wykorzystane na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków oraz zakup sprzętu dla szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych, w których przebywają seniorzy.

- W tegorocznej zbiórce pieniędzy weźmie udział stu wolontariuszy ze szkół naszej gminy, w tym z Zespołu Szkół w Żółwinie – poinformowała zolwin.pl Marzena Wysocka, szefowa sztabu gminnego WOŚP w Brwinowie. – Dzieci pod opieką dorosłych będą zbierać pieniądze w miejscach bezpiecznych, dobrze oświetlonych, przy głównych ciągach komunikacyjnych. Wolontariuszy rozpoznamy po zawieszonych na szyi identyfikatorach z hologramem, imieniem i nazwiskiem, nazwą sztabu.

Marzena Wysocka zaprasza mieszkańców Żółwina na koncert WOŚP na brwinowskim rynku. Od godziny 16.30 będą grać zespoły Redroom, Nocton, Mniejsze Zło oraz Otherside. Ok. godziny 18.00 rozpocznie się publiczna licytacja przedmiotów na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka, m.in. piłek i koszulki z podpisami piłkarzy warszawskiej Legii, tortów z Cukierni Jarzyna oraz biletów na koncert do Matecznika (siedziby zespołu "Mazowsze"). Imprezę zakończy wysłanie światełka do nieba. (ike)


skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie