sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Orlik zza płotu

19.07.2012


Okres wakacyjny mija, wiele dzieci z Żółwina nigdzie nie wyjechało i chętnie korzystałoby z Orlika przez cały dzień. Na zespół boisk wydano ogromne środki, obiekt jest wspaniały, jednak wykorzystuje się go w niewielkim zakresie.

Od ponad roku, po sąsiedzku, obserwowałem budowę Zespołu Boisk Orlik w Żółwinie. Choć oficjalne otwarcie nastąpiło 26 czerwca, już kilka miesięcy wcześniej na teren boisk wchodziły dzieci, młodzież, a często i dorośli. Grali, głównie w piłkę nożną. Teren był oświetlony niewielkimi latarniami całą noc.

Ze zdziwieniem przeczytałem informację na stronie zolwin.pl, że po oficjalnym otwarciu Zespół Boisk Orlik będzie dostępny wyłącznie przez 5 godzin dziennie. Zauważyłem, że latarnie w nocy nie świecą się, a teren nie jest przez nikogo nadzorowany.

Na spotkaniu Rady Sołeckiej naszej wsi 13 czerwca sprawa Orlika była przedmiotem ożywionej dyskusji. Jej wynikiem było pismo skierowane do Burmistrza Gminy Brwinów. Napisaliśmy w nim m.in.: "…oficjalne otwarcie boiska nastąpi dopiero 26 czerwca. Niestety, już obecnie na boisku tym praktycznie bez przerwy przebywa młodzież i dzieci, przechodząc przez płot lub wyłamując zamknięcia. Boisko jest zaśmiecone i zaniedbane. W związku z powyższym zwracamy się o jak najpilniejsze ustanowienie zarządcy tego obiektu i zadbanie o jego ochronę. Jednocześnie sugerujemy, aby funkcję zarządzającego powierzyć dyrektorowi Zespołu Szkół w Żółwinie. Obiekt Orlik jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół i w naturalny sposób stanowi jego zaplecze sportowo-rekreacyjne. Powierzenie zarządu jakiejkolwiek innej jednostce administracji w Brwinowie, oddalonej o wiele kilometrów, nie zapewni odpowiedniego nadzoru i opieki dla tego obiektu".

Niestety nasz postulat nie został uwzględniony. Tak jak obawialiśmy się, zarządzanie Orlikiem powierzono oddalonemu o kilometry Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Minęło na razie kilka tygodni od uroczystego otwarcia, więc trudno o jednoznaczną ocenę tej decyzji. Obecny harmonogram otwarcia boisk jest według informacji GOK "tymczasowy", być może jeszcze trwają prace nad jego ulepszeniem, ale okres wakacyjny mija, wiele dzieci z Żółwina nigdzie nie wyjechało i chętnie korzystałoby z boisk przez cały dzień. Na jednym z boisk możliwe jest zaaranżowanie, choćby czasowo, kortu tenisowego. Myślę, że znalazłoby się wielu chętnych na jego wykorzystanie. Jak dotychczas na obu boiskach króluje piłka nożna.

Szkoda, że w czasie przedłużonej prawie o rok budowy Orlika nie opracowano programu pełnego i wszechstronnego wykorzystania tego wspaniałego obiektu od pierwszego dnia.
Paweł Komender

Przez większość dnia Orlik jest zamknięty

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie