środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Parkingowy na rynku

02.02.2014


Od 1 czerwca zapłacimy za parkowanie na brwinowskim rynku. Za pierwszą godzinę - dwa złote, za drugą – 2,20, za trzecią – 2,40, za kolejne – 2 zł. Płatne parkowanie będzie obowiązywało w dni powszednie od godz. 8.00 do 18.00. Uchwałę w tej sprawie podjęła w piątek Rada Miejska w Brwinowie.

Strefa płatnego parkowania ma ograniczyć blokowanie miejsc postojowych przez osoby pozostawiające samochody na rynku na wiele godzin i ułatwić parkowanie tym, którzy chcą w pobliżu załatwić jakąś sprawę lub zrobić zakupy. W marcu powinna zapaść decyzja, czy na rynku zostaną zainstalowane parkomaty, czy też opłaty będą pobierać inkasenci. Wysokość kary za nieopłacenie parkowania – 50 zł. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie online games