środa, 25 listopada 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Pieniądze dla Żółwina

31.07.2012


29 457,80 złotych – tyle pieniędzy może otrzymać Żółwin w ramach funduszu sołeckiego na 2013 r. Na co wydalibyście je?

Fundusz sołecki to pieniądze przekazywane z budżetu gminy sołectwu na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. W tym roku fundusz sołecki Żółwina został przeznaczony m.in. na odśnieżarkę (jeszcze nie została kupiona), prace porządkowe, wykaszanie, odśnieżanie, dofinansowanie ogrodzenia terenu Ochotniczej Straży Pożarnej, imprezy integracyjne.

Sołtys Karol Marchwiak chciałby w przyszłym roku ze środków sołeckich m.in. wymienić dwie stare wiaty na przystankach autobusu szkolnego przy ulicy Słonecznej. Decydujący głos w sprawie rozdysponowania środków będzie miało zebranie wiejskie (organ uchwałodawczy sołectwa), które odbędzie się w pierwszej połowie września. Uchwali ono wniosek o przyznanie środków z funduszu sołeckiego, w którym zostanie przedstawiony plan wydatków wraz z ich uzasadnieniem.

Wniosek trafi do Burmistrza. Jeśli uzna on, że dokument jest sporządzony prawidłowo, przekaże go Radzie Miejskiej Gminy Brwinów. Do niej należy ostateczna decyzja o przyznaniu pieniędzy.

Fundusz sołecki można przeznaczyć m.in. na urządzenie placu zabaw dla dzieci (w Żółwinie już jest), sadzenie krzewów i drzew, utrzymanie porządku. To najbardziej typowe przedsięwzięcia. Można z pewnością zgłosić bardziej oryginalne pomysły – ważne, by miały one na celu poprawę warunków życia mieszkańców i by ich realizacja nie przekroczyła zaplanowanej kwoty.

Czekamy na Wasze propozycje! Zbierzemy je i opublikujemy przed zebraniem wiejskim. (ike)skomentuj na FB

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

Alarmy smogowe w trzech kolorach

10.11.2020

Żółty – nie palimy w kominkach, pomarańczowy – nie grillujemy, czerwony – nie kosimy kosiarkami spalinowymi. To wybrane przykłady ograniczeń związanych z programem ochrony powietrza na Mazowszu. Przytaczamy pełny tekst informacji Urzędu Gminy Brwinów w tej sprawie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie