sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Pieniądze dla Żółwina

31.07.2012


29 457,80 złotych – tyle pieniędzy może otrzymać Żółwin w ramach funduszu sołeckiego na 2013 r. Na co wydalibyście je?

Fundusz sołecki to pieniądze przekazywane z budżetu gminy sołectwu na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. W tym roku fundusz sołecki Żółwina został przeznaczony m.in. na odśnieżarkę (jeszcze nie została kupiona), prace porządkowe, wykaszanie, odśnieżanie, dofinansowanie ogrodzenia terenu Ochotniczej Straży Pożarnej, imprezy integracyjne.

Sołtys Karol Marchwiak chciałby w przyszłym roku ze środków sołeckich m.in. wymienić dwie stare wiaty na przystankach autobusu szkolnego przy ulicy Słonecznej. Decydujący głos w sprawie rozdysponowania środków będzie miało zebranie wiejskie (organ uchwałodawczy sołectwa), które odbędzie się w pierwszej połowie września. Uchwali ono wniosek o przyznanie środków z funduszu sołeckiego, w którym zostanie przedstawiony plan wydatków wraz z ich uzasadnieniem.

Wniosek trafi do Burmistrza. Jeśli uzna on, że dokument jest sporządzony prawidłowo, przekaże go Radzie Miejskiej Gminy Brwinów. Do niej należy ostateczna decyzja o przyznaniu pieniędzy.

Fundusz sołecki można przeznaczyć m.in. na urządzenie placu zabaw dla dzieci (w Żółwinie już jest), sadzenie krzewów i drzew, utrzymanie porządku. To najbardziej typowe przedsięwzięcia. Można z pewnością zgłosić bardziej oryginalne pomysły – ważne, by miały one na celu poprawę warunków życia mieszkańców i by ich realizacja nie przekroczyła zaplanowanej kwoty.

Czekamy na Wasze propozycje! Zbierzemy je i opublikujemy przed zebraniem wiejskim. (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie