sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Pierwsi kandydaci z Żółwina

12.09.2018


Dwoje mieszkańców Żółwina: Agnieszka Olejniczak, kierowniczka Działu Wspierania Rodziny – Świetlice Socjoterapeutyczne Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie, i Józef Streżyński, radny Rady Miejskiej w Brwinowie, znajdą się na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Arkadiusza Kosińskiego „Dobro Wspólne” w wyborach do Rady Miejskiej w Brwinowie, które odbędą się 21 października br.

Ulotki z informacją o żółwińskich kandydatach wraz z ich adresami i numerami telefonów trafiły w środę do skrzynek pocztowych. Zgodnie z kalendarzem wyborów samorządowych termin zgłaszania kandydatów na radnych wszystkich szczebli mija 17 września. W przyszłym tygodniu poznamy m.in. nazwiska pozostałych osób, które zdecydują się na udział w walce o mandaty radnych Rady Miejskiej w Brwinowie, być może na listach innych komitetów znajdą się także mieszkańcy naszej miejscowości.

Ilu mieszkańców Żółwina może zdobyć mandat? Obecna ordynacja wyborcza – w przeciwieństwie do tej sprzed czterech lat - nie gwarantuje ani jednego, ale z drugiej strony stwarza szansę obsadzenia dwóch lub trzech miejsc w 21-osobowej radzie. Z okręgu wyborczego obejmującego Żółwin, Terenię, Owczarnię i Otrębusy zostanie wybranych pięciu radnych – o podziale mandatów zdecydują wyniki uzyskane przez komitety w ramach całej gminy. (ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie