środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Platforma wygrała w Żółwinie

27.05.2014


Platforma Obywatelska zdecydowanie wygrała w Żółwinie i Tereni. W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego poparło ją 156 spośród 340 osób biorących udział w elekcji (na 1156 uprawnionych).

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 73 głosy. Trzecie miejsce zajęła największa sensacja eurowyborów: Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke (26 głosów). Mimo wsparcia przez burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego Grzegorza Benedykcińskiego (burmistrza Grodziska Mazowieckiego) lista Polskiego Stronnictwa Ludowego, z której startował, zyskała poparcie zaledwie 22 wyborców głosujących w Żółwinie. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie