sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Posprzątaliśmy żółwiński świat

19.09.2012


17 września, podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Żółwinie wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata".

Posprzątaliśmy tradycyjnie las wokół szkoły, teren przy boiskach Orlik, a także - na prośbę pana sołtysa wsi Żółwin Karola Marchwiaka - tereny między ulicami Graniczną i Działkową. Po zakończonej pracy w doskonałych nastrojach, bo pogoda była piękna a okolica urokliwa, każdy uczeń otrzymał batonik i soczek zasponsorowany przez Radę Sołecką.

Byłby to miły dzień, gdyby nie refleksja, że co roku uczniowie są świadkami braku kultury dorosłych – często może ich rodziców i sąsiadów, bo to przecież nie młodzież wyrzuca worki z odpadami komunalnymi, elementy karoserii czy meble. I jak tu czerpać wzorce od dorosłych?
Informację napisaną przez uczniów Zespołu Szkół w Żółwinie nadesłała p. dyrektor Marta Szwemin.skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie