środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Powiat narysował drogę z Żółwina do Starej Wsi

18.07.2017


Budowa drogi łączącej ul Słoneczną w Żółwinie z ul. Grodziską w Starej Wsi znajduje się wśród propozycji nowych dróg powiatowych wymienionych w przygotowanym przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie "Planie sieci dróg powiatowych powiatu pruszkowskiego na lata 2017-2030".

Do 4 sierpnia można zgłaszać uwagi do tego dokumentu – wyłącznie pisemnie, za pomocą specjalnego formularza ankietowego.

Ewentualne nowe połączenie to zapewne dość mglista perspektywa. Realizację pilniejszych prac na istniejących odcinkach dróg powiatowych w Żółwinie powiat proponuje gminie Brwinów. Chodzi o rozbudowę skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej, budowę skrzyżowania wyniesionego na rogu Nadarzyńskiej i Słonecznej (ma to nastąpić w najbliższym czasie), wyprofilowanie i utwardzenie pobocza ul. Nadarzyńskiej (od Wolty do granicy z Owczarnią).

Stan techniczny obu dróg powiatowych, których odcinki przebiegają przez Żółwin: 1502W (Graniczna od granicy z Książenicami do Słonecznej, Słoneczna, Nadarzyńska od Słonecznej do Kasztanowej, Kasztanowa do granicy z Podkową) i 3109W (Nadarzyńska od Kasztanowej do granicy z Owczarnią), oceniono jako zadowalający, zaś stan oznakowania poziomego i pionowego jako dobry (1502W) i bardzo dobry (3109W). (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie