środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Praca wre

30.03.2016


Pełną parą, pod czujnym okiem mieszkańców Żółwina, ruszyła rozbudowa OSP. Do końca listopada ma powstać garaż na trzy samochody bojowe, pomieszczenia socjalne dla strażaków, kotłownia zaopatrująca w ciepło całą strażnicę oraz łącznik do starego budynku OSP. Obecny garaż zostanie rozebrany.

Koszt rozbudowy wyniesie 1,139 mln zł., czyli o 681 tys. zł mniej, niż zapisano na ten cel w tegorocznym budżecie gminy Brwinów. 21 marca przeszło 40 uczestników zebrania informacyjno-konsultacyjnego zobowiązało radnego Józefa Streżyńskiego do zwrócenia się do burmistrza o przeznaczenie pieniędzy zaoszczędzonych na przetargach - na rozbudowę OSP i budowę chodnika wzdłuż jezdni Nadarzyńskiej - na ułożenie chodnika wzdłuż Słonecznej.

Wczoraj burmistrz Arkadiusz Kosiński, odpowiadając na swoim profilu na FB mieszkance naszej wsi upominającej się o pozostawienie pieniędzy zaoszczędzonych na przetargach w Żółwinie, napisał: "Oszczędności na inwestycjach w Brwinowie niekoniecznie trafić muszą na inne wydatki w Brwinowie i analogicznie: oszczędności w Żółwinie - na inne inwestycje w Żółwinie. W tym jednak konkretnym przypadku, na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Brwinowie (16 marca - przyp. zolwin.pl) przesunęliśmy 710.000 zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Żółwin (w miejsce 30-letniego Stara z 1986 roku)". (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie