sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Problemy z wodą

04.05.2020


„Jeśli w najbliższych tygodniach utrzyma się brak deszczu, konieczne będzie wprowadzenie ograniczeń w korzystaniu z wody wodociągowej do podlewania ogrodów. Najtrudniejsza sytuacja i spadki ciśnienia wody mogą wystąpić znowu na wysoko położonych terenach Żółwina, Tereni i Owczarni” – czytamy w komunikacie po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego zamieszczonego na portalu Urzędu Gminy Brwinów.

W tym samym tekście została zawarta ważna informacja o opóźnieniu planowanej inwestycji, która powinna rozwiązać problem braku wody w Owczarni, Żółwinie i Tereni: „Gmina Brwinów podjęła decyzję o budowie w tym roku nowej nitki magistrali wodociągowej, niezależnej od sieci wodociągowej Podkowy Leśnej, ale sama inwestycja wymaga przejścia przez teren sąsiadów. Pozwolenie na budowę wydał już Starosta Pruszkowski (dla odcinków na terenie Brwinowa i Owczarni) oraz Wojewoda Mazowiecki (dla odcinka w pasie DW nr 719), ale konieczne jest jeszcze uzyskanie pozwolenie Starosty Grodziskiego, a ten z kolei opierać się będzie na decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, gdyż Podkowa Leśna została w całości wpisana do rejestru zabytków jako układ urbanistyczny. Potrzebne są dodatkowe uzgodnienia określające szczegółowo zakres i sposób prowadzenia prac, mimo iż projektowany wodociąg miał być wybudowany w sposób nieinwazyjny, bezwykopowo, pomiędzy innymi istniejącymi mediami podziemnymi. Wniosek o wydanie zaleceń konserwatorskich dotyczących przejścia ulicami Jaskółczą, Sokolą, Gołębią i Zachodnią został złożony do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków 6 kwietnia. Gmina Brwinów planowała zrealizować tę inwestycję w pierwszej połowie tego roku, ale z powodów formalnych zapewne uda się wybudować wodociąg do Owczarni dopiero jesienią”. (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie