środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Problemy z wodą

04.05.2020


„Jeśli w najbliższych tygodniach utrzyma się brak deszczu, konieczne będzie wprowadzenie ograniczeń w korzystaniu z wody wodociągowej do podlewania ogrodów. Najtrudniejsza sytuacja i spadki ciśnienia wody mogą wystąpić znowu na wysoko położonych terenach Żółwina, Tereni i Owczarni” – czytamy w komunikacie po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego zamieszczonego na portalu Urzędu Gminy Brwinów.

W tym samym tekście została zawarta ważna informacja o opóźnieniu planowanej inwestycji, która powinna rozwiązać problem braku wody w Owczarni, Żółwinie i Tereni: „Gmina Brwinów podjęła decyzję o budowie w tym roku nowej nitki magistrali wodociągowej, niezależnej od sieci wodociągowej Podkowy Leśnej, ale sama inwestycja wymaga przejścia przez teren sąsiadów. Pozwolenie na budowę wydał już Starosta Pruszkowski (dla odcinków na terenie Brwinowa i Owczarni) oraz Wojewoda Mazowiecki (dla odcinka w pasie DW nr 719), ale konieczne jest jeszcze uzyskanie pozwolenie Starosty Grodziskiego, a ten z kolei opierać się będzie na decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, gdyż Podkowa Leśna została w całości wpisana do rejestru zabytków jako układ urbanistyczny. Potrzebne są dodatkowe uzgodnienia określające szczegółowo zakres i sposób prowadzenia prac, mimo iż projektowany wodociąg miał być wybudowany w sposób nieinwazyjny, bezwykopowo, pomiędzy innymi istniejącymi mediami podziemnymi. Wniosek o wydanie zaleceń konserwatorskich dotyczących przejścia ulicami Jaskółczą, Sokolą, Gołębią i Zachodnią został złożony do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków 6 kwietnia. Gmina Brwinów planowała zrealizować tę inwestycję w pierwszej połowie tego roku, ale z powodów formalnych zapewne uda się wybudować wodociąg do Owczarni dopiero jesienią”. (ike)skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie