środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Projektują chodnik

16.06.2014


Na początku czerwca została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej związanej z budową chodnika wzdłuż ulic Nadarzyńskiej i Słonecznej – poinformował zastępca burmistrza gminy Brwinów Sławomir Walendowski w piśmie do p. Józefa Streżyńskiego, który w 2003 r. powołał do życia Społeczny Komitet Budowy Chodnika w Żółwinie.

Projekt chodnika był już gotowy w 2006 r., jednak prawie 50 tys. zł, które przeznaczono na jego opracowanie, poszło na marne. Mimo wydanego pozwolenia na budowę inwestycji nie rozpoczęto, pieniądze zarezerwowane na nią (1,4 mln zł) przesunięto na inny cel.

"Sprawa chodnika to jest sprawa bezpieczeństwa dla ludzi. Gdzie tak jest w cywilizowanym kraju?" – emocjonował się żółwiński radny p. Mieczysław Zieliński na sesji Rady Miejskiej w Brwinowie w sierpniu 2008 r. Dzięki jego staraniom budowę chodnika wzdłuż Nadarzyńskiej (od Szkolnej do Leśnej) i Słonecznej (od Nadarzyńskiej do Południowej) wpisano do uchwalonego 9 maja przez Radę Miejską "Wieloletniego planu inwestycyjnego gminy Brwinów na lata 2014-2020". Zgodnie z nim do 2017 r. ma powstać chodnik jednostronny o długości 2100 metrów bieżących za ok. 1,4 mln zł. Inwestycję określono jako pilną. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie interactive novel