środa, 17 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Przelotowy Żółwin

19.07.2017


Budowa nowej drogi powiatowej łączącej ul. Słoneczną w Żółwinie z ul. Grodziską w Starej Wsi stanowiłaby z jednej strony dogodny dojazd do bezkolizyjnych węzłów Młochów i Siestrzeń na trasie S8 (mają być gotowe w październiku przyszłego roku), z drugiej zaś przekształciłaby główne ulice Żółwina – Kasztanową, Nadarzyńską i Słoneczną – w trasę przelotową dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

Konsekwencje łatwo przewidzieć: gwałtowne pogorszenie stanu bezpieczeństwa (wąska Nadarzyńska, brak chodnika wzdłuż Słonecznej i części Nadarzyńskiej, niebezpieczne skrzyżowania), pogorszenie stanu nawierzchni, zwiększony hałas i zanieczyszczenie spalinami. Na profilu na FB Starej Wsi planowaną drogę nazwano "Małą Obwodnicą Starej Wsi".

Choć ta inwestycja sprowadza się na razie do rysunku umieszczonego w przygotowanym przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie "Planie sieci dróg powiatowych powiatu pruszkowskiego na lata 2017-2030", warto wyrazić na jej temat własną opinię. Zachęcamy do zgłaszania uwag do dokumentu – można to zrobić do 4 sierpnia, wypełniając specjalny formularz ankietowy dostępny na portalu powiatu pruszkowskiego. (ike)

skomentuj na FB

Przetarg na kanalizację Słonecznej rozstrzygnięty

15.04.2024

Firma MARTEL z Milęcina zbuduje kanalizację sanitarną wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi w ul. Słonecznej, na odcinku od Nadarzyńskiej do Działkowej.

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie