środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Przyjaciele Żółwina i Tereni

29.07.2014


W najbliższą sobotę, 2 sierpnia, o godz. 18.00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Nadarzyńskiej 25 odbędzie się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Przyjaciół Żółwina i Tereni.

- Potrzeba powołania takiej organizacji wynika m.in. ze zmiany ordynacji wyborczej – tłumaczy radny Mieczysław Zieliński, zapraszając na spotkanie wszystkich zainteresowanych. – W listopadzie po raz pierwszy wybierzemy Radę Miejską w jednomandatowych okręgach wyborczych. Żółwin i Terenia oraz Owczarnia będą miały razem w 21-osobowej radzie zapewne jedynie dwóch radnych – obecnie jest ich czterech. Brwinów uzyska 12 mandatów, zaś trzymające się razem Otrębusy, Kanie i Parzniew – 5. Taki rozkład sił może wpłynąć niekorzystnie na zakres i tempo realizacji inwestycji w Żółwinie i Tereni – w tym najważniejszej i zarazem najdroższej, czyli kanalizacji. Radny Żółwina w nowej kadencji znajdzie się w trudniejszej sytuacji niż obecnie, dlatego będzie potrzebował większego wsparcia mieszkańców. Stowarzyszenie Przyjaciół Żółwina i Tereni umacniałoby siłę przebicia radnego, a jednocześnie mobilizowałoby go do działania na rzecz obu miejscowości. Oczywiście zakres działalności stowarzyszenia powinien być znacznie szerszy: rozwój Żółwina i Tereni, integracja mieszkańców, pielęgnowanie lokalnej historii i tradycji itp. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie online football manager