sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Pustostan w ogniu

03.11.2012


W nocy z czwartku na piątek strażacy OSP Żółwin gasili pożar niezamieszkałego budynku przy ul. Granicznej w Kopanej.

Sygnał o pożarze pojawił się o godz. 22:37. Ze wstępnej informacji wynikało, że pali się dom przy ul. Pieczarkowej w Starej Wsi. Okazało się, że płonie murowany budynek mieszkalny kryty eternitem w Kopanej. W akcji brał udział jeden wóz bojowy OSP z Żółwina, dwa z OSP Nadarzyn i jeden z Państwowej Straży Pożarnej z Pruszkowa.

Gdy strażacy przystępowali do działania, cały dom stał w ogniu. Torując sobie drogę linią gaśniczą, weszli do środka, sprawdzając, czy nie ma ludzi. Okazało się, że budynek jest niezamieszkały. Gaszenie ognia trwało dwie godziny. – Szczególnie niebezpieczny był rozpalony eternit, który "strzelał", musieliśmy uważać, by nie dostać odłamkiem w twarz lub oko – relacjonuje zolwin.pl komendant OSP Żółwin Jarosław Prusak.

To była najpoważniejsza akcja gaśnicza zółwińskiej OSP w ostatnim czasie. Nasi strażacy nie narzekali jednak na brak zajęć. Po obfitych opadach śniegu siedmiokrotnie wyjeżdżali, by usuwać drzewa i konary z ulic i linii energetycznych w Żółwinie (z Nadarzyńskiej, Szkolnej, Młochowskiej i Granicznej) oraz w Owczarni (z Zaułka i Królowej Jadwigi). (ike)skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie