środa, 25 listopada 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Pustostan w ogniu

03.11.2012


W nocy z czwartku na piątek strażacy OSP Żółwin gasili pożar niezamieszkałego budynku przy ul. Granicznej w Kopanej.

Sygnał o pożarze pojawił się o godz. 22:37. Ze wstępnej informacji wynikało, że pali się dom przy ul. Pieczarkowej w Starej Wsi. Okazało się, że płonie murowany budynek mieszkalny kryty eternitem w Kopanej. W akcji brał udział jeden wóz bojowy OSP z Żółwina, dwa z OSP Nadarzyn i jeden z Państwowej Straży Pożarnej z Pruszkowa.

Gdy strażacy przystępowali do działania, cały dom stał w ogniu. Torując sobie drogę linią gaśniczą, weszli do środka, sprawdzając, czy nie ma ludzi. Okazało się, że budynek jest niezamieszkały. Gaszenie ognia trwało dwie godziny. – Szczególnie niebezpieczny był rozpalony eternit, który "strzelał", musieliśmy uważać, by nie dostać odłamkiem w twarz lub oko – relacjonuje zolwin.pl komendant OSP Żółwin Jarosław Prusak.

To była najpoważniejsza akcja gaśnicza zółwińskiej OSP w ostatnim czasie. Nasi strażacy nie narzekali jednak na brak zajęć. Po obfitych opadach śniegu siedmiokrotnie wyjeżdżali, by usuwać drzewa i konary z ulic i linii energetycznych w Żółwinie (z Nadarzyńskiej, Szkolnej, Młochowskiej i Granicznej) oraz w Owczarni (z Zaułka i Królowej Jadwigi). (ike)skomentuj na FB

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

Alarmy smogowe w trzech kolorach

10.11.2020

Żółty – nie palimy w kominkach, pomarańczowy – nie grillujemy, czerwony – nie kosimy kosiarkami spalinowymi. To wybrane przykłady ograniczeń związanych z programem ochrony powietrza na Mazowszu. Przytaczamy pełny tekst informacji Urzędu Gminy Brwinów w tej sprawie.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie