środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Radni dla Żółwina

04.07.2014


21 radnych Rady Miejskiej w Brwinowie – a więc tylu co obecnie - wybierzemy w listopadowych wyborach samorządowych. Od tego, kim oni będą, zależy rozwiązanie wielu naszych problemów.

Cztery lata temu o miejsca w Radzie Miejskiej ubiegało się 13 mieszkańców Żółwina (5 kobiet i 8 mężczyzn). Mandat uzyskał tylko jeden – Mieczysław Zieliński, kandydujący z listy komitetu Razem dla Rozwoju, i często samotnie walczący o sprawy Żółwina.

Najwięcej mieszkańców Żółwina – po trzy osoby – znalazło się w 2010 r. na listach Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetu Wyborców Katarzyny Zielenkiewicz-Ołpińskiej (mieszkanki naszej wsi). Po dwóch kandydatów z Żółwina umieszczono na listach Platformy Obywatelskiej i Komitetu Wyborców Arka Kosińskiego "Dobro Wspólne".

Już teraz powinniśmy pomyśleć o listopadowych wyborach, bo siła przebicia Żółwina we władzach samorządowych jest niewielka. Tymczasem samorząd to potęga. To nie tylko największy pracodawca w gminie, ale także organ, od którego zależy jakość naszego życia. Wpływ na nie ma ekologia (kiedy pożegnamy się z szambem?), dostępność placówek oświaty i wychowania (termin budowy przedszkola nie jest przesądzony), bezpieczeństwo (kto chodzi po Nadarzyńskiej, ten wie, czym to grozi), zachowanie środowiska naturalnego (zamiast wielkiego osiedla domów jednorodzinnych przy Szkolnej lepiej pozostawić teren należący do Agencji Nieruchomości Rolnych jako zielone płuca Żółwina). (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie