czwartek, 23 września 2021

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Rower się zepsuł? Naprawisz go sam w Żółwinie

10.04.2019


Być może już w końcu czerwca będzie można naprawić rower, deskorolkę, wózek dziecięcy lub inwalidzki na samoobsługowej stacji naprawy rowerów, która ma powstać na terenie Szkoły Podstawowej przy Szkolnej.

Na portalu gminy Brwinów umieszczono zapytanie ofertowe w sprawie wyłonienia wykonawcy na dostawę i montaż siedmiu takich stacji na terenie gminy.

Każda stacja ma być wyposażona m.in. we wkrętaki, klucz nastawny, klucze płaskie, klucze nasadowe do deskorolki, łyżki do opon, pompkę z adapterem na wszystkie zawory wraz z możliwością pompowania wózków inwalidzkich i dziecięcych, szczypce płaskie. Stacje powinny umożliwiać umieszczenie roweru na wspornikach i zamocowanie deskorolki.

28 marca burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę o dofinansowanie ze środków unijnych – w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - w wysokości 31 tys. zł na zakup siedmiu samoobsługowych stacji rowerowych. (ike)

Zdjęcie udostępnione przez Biuro Promocji Urzędu Gminy Brwinów

skomentuj na FB

Fundusz sołecki podzielony

22.09.2021

15 tys. zł z funduszu sołeckiego Żółwina na 2022 r. ma trafić – zgodnie z decyzją uczestników wtorkowego zebrania wiejskiego - na wykonanie projektu wodociągu łączącego ul. Książenicką w Owczarni z ul. Graniczną.

Fundusz sołecki - zdecydują tylko obecni

15.09.2021

21 września o godz. 18.00 w remizie OSP przy Nadarzyńskiej odbędzie się zebranie wiejskie, którego uczestnicy – bez względu na liczbę – zdecydują o podziale funduszu sołeckiego na przyszły rok, czyli 66451,75 zł.

Fundusz sołecki 2022

06.09.2021

66451,75 zł – taką kwotę można przeznaczyć w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego na poprawę jakości życia mieszkańców Żółwina. O jej podziale zdecydują uczestnicy zebrania wiejskiego, którego termin powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2021 IKE - Usługi Literackie