poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Ruszyła przebudowa Młochowskiej

03.06.2024


Od wycinki drzew rozpoczęła się przebudowa ulicy Młochowskiej na odcinku od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn. Zgodnie z warunkami umowy z wyłonionym w wyniku przetargu wykonawcą w ciągu pół roku skrzyżowanie Południowej z Młochowską ma przybrać kształt ronda typu mini, zaś wzdłuż asfaltowej jezdni Młochowskiej powinna pojawić się ścieżka rowerowa i chodnik.
Po przebudowie Młochowskiej i ułożeniu nowej nawierzchni Pieczarkowej obie ulice staną się zapewne częścią trasy nowej linii autobusowej – wielu mieszkańców Starej Wsi od dawna upomina się o skomunikowanie ze stacją WKD w Podkowie Leśnej i PKP w Brwinowie.Zgodnie z warunkami umowy z wyłonionym w wyniku przetargu wykonawcą w ciągu pół roku skrzyżowanie Południowej z Młochowską ma przybrać kształt ronda typu mini, zaś wzdłuż asfaltowej jezdni Młochowskiej powinna pojawić się ścieżka rowerowa i chodnik. Po przebudowie Młochowskiej i ułożeniu nowej nawierzchni Pieczarkowej obie ulice staną się zapewne częścią trasy nowej linii autobusowej – wielu mieszkańców Starej Wsi od dawna upomina się o skomunikowanie ze stacją WKD w Podkowie Leśnej i PKP w Brwinowie.
W kontekście przebudowy Młochowskiej jeszcze pilniejszą kwestią staje się modernizacja Południowej – ulicy bez chodnika. (ike)

skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Koalicja Obywatelska wygrała w Żółwiniie i Tereni

10.06.2024

426 mieszkanek i mieszkańców Żółwina i Tereni oddało głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Koalicję Obywatelską, na Prawo i Sprawiedliwość – 192.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie