środa, 12 sierpnia 2026

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Ruszyła przebudowa Szkolnej

26.09.2022


W poniedziałek rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej, a tym samym ruszyła przebudowa tej ulicy. Ta największa w historii gminy Brwinów inwestycja drogowa obejmuje m.in. budowę ronda, skrzyżowań, miejsc parkingowych, ścieżki rowerowej, a także modernizację chodnika, który dojdzie do Granicznej. Ostateczny efekt prac mamy poznać za rok. (ike)







skomentuj na FB

Kanalizacja do Słonecznej

14.04.2026

Do 24 lipca br. ma się zakończyć rozpoczęta budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Słonecznej, od Działkowej do Granicznej, wraz z krótkim odcinkiem w ul. Granicznej. W czasie prowadzenia robót ulica będzie przejezdna.

Ponad dwa tysiące zameldowanych mieszkańców Żółwina

30.01.2026

Rok 2025 przejdzie do historii jako ten, w którym liczba zameldowanych mieszkańców Żółwina przekroczyła dwa tysiące. 31 grudnia ub.r. było ich 2003.

120. urodziny Tereni

08.11.2025

8 listopada, a według kalendarza juliańskiego 26 października, 1905 r. założono odrębną księgę hipoteczną dla wydzielonego z majątku Kopana majątku Terenia o powierzchni 113 mórg 287 prętów. Nazwa Tereni pochodzi od imienia Teresy Komierowskiej, córki Bronisława i Urszuli, ówczesnych właścicieli Kopanej.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2026 IKE - Usługi Literackie