czwartek, 03 grudnia 2020

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Rzut do kosza

13.08.2012


Przy czterech wiatach na przystankach autobusu szkolnego ustawiono kosze kupione z funduszu sołeckiego – powiedział zolwin.pl sołtys Karol Marchwiak.

Kosze są na przystankach, na których znajdują się wiaty – na Południowej i Słonecznej. Nie ma kosza tam, gdzie nie ma wiaty – na Nadarzyńskiej, na wysokości Klonowej. Wskutek trwającego sporu wokół miejsca, na którym powinna stanąć wiata, uczniowie z Łąkowej, Klonowej i części ulicy Nadarzyńskiej nadal będą narażeni na deszcz, śnieg i wiatr.

W tym roku z funduszu sołeckiego zostanie kupiona jeszcze odśnieżarka. W pierwszej połowie września odbędzie się zebranie wiejskie poświęcone rozdysponowaniu prawie 30 tys. złotych z funduszu sołeckiego, jakie Żółwin powinien otrzymać w przyszłym roku. 31 lipca zwróciliśmy się o nadsyłanie propozycji w tej sprawie. Dotychczasowe pomysły na wydanie sołeckich pieniędzy to m.in. lepsze urządzenie placu zabaw, zakup nowych zabawek i ławek, lepsze oświetlenie i oznakowanie ulic, konserwacja i rozbudowa urządzeń melioracyjnych, ratowanie zaatakowanych przez szrotówka kasztanowców przy Kasztanowej i posadzenie w miejsce wyciętych nowych drzew, organizacja imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych oraz prac społecznych pomagających w integracji żółwinian.

Wciąż czekamy na kolejne pomysły, jak wydać sołeckie pieniądze. (ike)

skomentuj na FB

Graniczna nabiera kształtu

27.11.2020

Jeszcze dziś ma zakończyć się utwardzanie tłuczniem Granicznej, od Pieczarkowej do początku nawierzchni z destruktu.

Inwestycje w Żółwinie 2021

20.11.2020

4,5 mln zł, zgodnie z projektem uchwały budżetowej gminy Brwinów na przyszły rok, zostanie przeznaczonych na rozbudowę szkoły podstawowej, zaś 590 tys. na modernizację Orlika. Zapewne w ciągu najbliższych lat zmieni się sama ul. Szkolna.

Fundusze sołeckie Żółwina i Tereni

20.11.2020

Prawie 61 tys. zł ma wynieść w 2021 r. fundusz sołecki Żółwina, zaś niespełna 16 tys. Tereni.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2020 IKE - Usługi Literackie