sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Rzut do kosza

13.08.2012


Przy czterech wiatach na przystankach autobusu szkolnego ustawiono kosze kupione z funduszu sołeckiego – powiedział zolwin.pl sołtys Karol Marchwiak.

Kosze są na przystankach, na których znajdują się wiaty – na Południowej i Słonecznej. Nie ma kosza tam, gdzie nie ma wiaty – na Nadarzyńskiej, na wysokości Klonowej. Wskutek trwającego sporu wokół miejsca, na którym powinna stanąć wiata, uczniowie z Łąkowej, Klonowej i części ulicy Nadarzyńskiej nadal będą narażeni na deszcz, śnieg i wiatr.

W tym roku z funduszu sołeckiego zostanie kupiona jeszcze odśnieżarka. W pierwszej połowie września odbędzie się zebranie wiejskie poświęcone rozdysponowaniu prawie 30 tys. złotych z funduszu sołeckiego, jakie Żółwin powinien otrzymać w przyszłym roku. 31 lipca zwróciliśmy się o nadsyłanie propozycji w tej sprawie. Dotychczasowe pomysły na wydanie sołeckich pieniędzy to m.in. lepsze urządzenie placu zabaw, zakup nowych zabawek i ławek, lepsze oświetlenie i oznakowanie ulic, konserwacja i rozbudowa urządzeń melioracyjnych, ratowanie zaatakowanych przez szrotówka kasztanowców przy Kasztanowej i posadzenie w miejsce wyciętych nowych drzew, organizacja imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych oraz prac społecznych pomagających w integracji żółwinian.

Wciąż czekamy na kolejne pomysły, jak wydać sołeckie pieniądze. (ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie