środa, 29 czerwca 2022

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Skarbonka sołtysa

04.08.2014


32 060,35 zł – to wysokość funduszu sołeckiego Żółwina w przyszłym roku. Sołtys Karol Marchwiak prosi mieszkańców, by za pośrednictwem zolwin.pl składali propozycje wydania tych pieniędzy. Każdy wniosek zostanie poważnie rozpatrzony. O ostatecznym rozdysponowaniu funduszu zdecyduje zebranie wiejskie we wrześniu.

Poza opłaceniem prac porządkowych (sprzątania i wykaszania poboczy, odśnieżania chodników przy Kasztanowej i Szkolnej) sołtys chciałby z funduszu sfinansować imprezę integracyjną dla mieszkańców (chodzi o sprzątanie terenów zielonych zakończone wspólną zabawą przy ognisku), dofinansować przedsięwzięcie związane z Antonim Ferdynandem Ossendowskim oraz zakup sprzętu fotograficznego dla Zespołu Szkół w Żółwinie. Karol Marchwiak zamierza przeprowadzić konsultacje w sprawie funduszu m.in. z Radą Sołecką oraz nowo powstałym Towarzystwem Przyjaciół Żółwina i Tereni.

Fundusz sołecki można wydać na przedsięwzięcia służące poprawie warunków życia mieszkańców. Sołecka kasa ma charakter obywatelski - o sposobie jej wydania decydują sami mieszkańcy. W ostatnich dwóch latach z funduszu sołeckiego m.in. kupiono i zamontowano wiaty na przystankach autobusu szkolnego, odśnieżarkę, dofinansowano plenerową imprezę o Ossendowskim i ogrodzenie terenu Ochotniczej Straży Pożarnej. (ike)

skomentuj na FB

Destruktem od Jana Pawła II do Sarenki

10.06.2022

Po utwardzeniu destruktem ul. Młochowskiej na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej do wymiany nawierzchni pozostał już tylko fragment tego ważnego nie tylko dla Żółwina szlaku komunikacyjnego – między ul. Sarenki a Pieczarkową.

Drabina prawie do nieba

27.04.2022

W sobotę o godz. 13.00 na terenie OSP przy ul. Nadarzyńskiej odbędzie się powitanie kupionego w Belgii podnośnika hydraulicznego koszowego. Z tej okazji strażacy zapraszają mieszkańców na kiełbaski z grilla.

Destrukt na kolejnych ulicach

13.04.2022

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego na Facebooku w tym roku w Żółwinie przewidziane są do utwardzenia destruktem bitumicznym ulice: Młochowska - na odcinku od Leśnej do Nadarzyńskiej, Krótka (łączy Młochowską i Zarybie), Leśne Echa (odchodzi od Południowej) oraz Żwirka i Muchomorka (odchodzi od ul. Leśne Echa). W Tereni powinna być utwardzona ul. Jagodowa – od posesji nr 12 do końca.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2022 IKE - Usługi Literackie online games