sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Skrzyżowanie problemów

03.02.2018


Zmiany organizacji ruchu w rejonie placu zabaw, Ochotniczej Straży Pożarnej i świetlicy Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej domagają się mieszkańcy Żółwina w piśmie do burmistrza gminy Brwinów, pod którym można się podpisać w sklepie na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej.

Ustawienie znaków zakazu postoju nie rozwiązało problemów: samochody parkują na parkingu przeznaczonym dla klientów sklepu, blokują miejsce dla samochodów z zaopatrzeniem. Sytuacja pogorszy się w najbliższych miesiącach, gdy zostanie otwarta świetlica – będą korzystać z niej nie tylko dzieci, ale także seniorzy z całej gminy Brwinów. Nie wszyscy przyjadą autobusem.

Wciąż nie wiemy, czy wjazd do przedszkola (w pierwszych latach – szkoły), które będzie budowane już w tym roku, znajdzie się od ul. Nadarzyńskiej, jak pierwotnie projektowano, czy też – o co apelował nieżyjący wieloletni radny Mieczysław Zieliński - zostanie umieszczony od strony bocznej drogi dochodzącej do Szkolnej. Którędy będą wjeżdżać ciężarówki na plac budowy?

Rejon skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej pozostaje najbardziej niebezpiecznym miejscem w Żółwinie. (ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie