sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Sposób na dzika

23.10.2018


Niedostatecznie oświetlona ulica przy takiej jak dziś pogodzie grozi zderzeniem z szarżującą bez odblasków watahą. Co robić?

Ulica Kasztanowa, między Nadarzyńską a Łąkową, wtorek, kilka minut po osiemnastej: jadący od strony Podkowy samochód nagle zatrzymuje się i długimi światłami daje sygnał kierowcy jadącemu z naprzeciwka. Ten naciska na hamulec i dopiero wtedy dostrzega przebiegające przez jezdnię stado dzików.

Strzelanie do zwierząt to barbarzyństwo. Można je odłowić i przewieźć tam, gdzie nikomu nie zagrożą, to jednak niełatwa sprawa. Można też z pomocą odstraszaczy chemicznych nakłonić dziki do opuszczenia Żółwina, ale czy chcemy stwarzać problem sąsiadom? Pewnie są jeszcze inne cywilizowane sposoby poradzenia sobie z tymi zwierzętami. (ike)

Dziki na Nadarzyńskiej – kadr z filmu przesłanego zolwin.pl przez Bartka Prusaka

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie