poniedziałek, 22 lipca 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Sposób na dzika

23.10.2018


Niedostatecznie oświetlona ulica przy takiej jak dziś pogodzie grozi zderzeniem z szarżującą bez odblasków watahą. Co robić?

Ulica Kasztanowa, między Nadarzyńską a Łąkową, wtorek, kilka minut po osiemnastej: jadący od strony Podkowy samochód nagle zatrzymuje się i długimi światłami daje sygnał kierowcy jadącemu z naprzeciwka. Ten naciska na hamulec i dopiero wtedy dostrzega przebiegające przez jezdnię stado dzików.

Strzelanie do zwierząt to barbarzyństwo. Można je odłowić i przewieźć tam, gdzie nikomu nie zagrożą, to jednak niełatwa sprawa. Można też z pomocą odstraszaczy chemicznych nakłonić dziki do opuszczenia Żółwina, ale czy chcemy stwarzać problem sąsiadom? Pewnie są jeszcze inne cywilizowane sposoby poradzenia sobie z tymi zwierzętami. (ike)

Dziki na Nadarzyńskiej – kadr z filmu przesłanego zolwin.pl przez Bartka Prusaka

skomentuj na FB

Ruszyła budowa kanalizacji na Słonecznej

27.06.2024

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w ulicy Słonecznej, od Nadarzyńskiej do Działkowej. Inwestycja utrudni przejazd jedną z głównych ulic Żółwina, jednak perspektywa zasypania szamb zrekompensuje mieszkańcom niedogodności. Prace powinny zakończyć się najpóźniej w połowie kwietnia przyszłego roku.

Terenia wybrała sołtysa

11.06.2024

Mieszkanki i mieszkańcy Tereni po raz kolejny wybrali na sołtysa Stanisława Freja. Jego konkurentką była Monika Cichońska, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żółwinie. Monika Cichońska, Stanisław Dębiński, Sylwia Rykiel i Dorota Szmel zostali członkowie nowej rady sołeckiej.

Koalicja Obywatelska wygrała w Żółwiniie i Tereni

10.06.2024

426 mieszkanek i mieszkańców Żółwina i Tereni oddało głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Koalicję Obywatelską, na Prawo i Sprawiedliwość – 192.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie