sobota, 13 kwietnia 2024

Żółwin, mazowieckie

Aktualności

Sto podpisów

10.02.2018


Już sto osób z Żółwina i innych miejscowości podpisało się pod petycją do burmistrza gminy Brwinów w sprawie zmiany organizacji ruchu od skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej do skrzyżowania Nadarzyńskiej ze Szkolną.

W piśmie poruszono jedynie część problemów związanych z sytuacją panującą na najważniejszym węźle komunikacyjnym w Żółwinie. Sprawa wymaga kompleksowego rozwiązania, które musi uwzględnić m.in. zwiększenie natężenia ruchu w kolejnych latach, zapewnienie bezpieczeństwa pieszym (o braku oznakowanego przejścia w rejonie skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej pisaliśmy wiele razy), bezpieczny dojazd do przedszkola (w pierwszych latach szkoły), które już w tym roku będzie budowane za placem zabaw przy Nadarzyńskiej, stworzenie miejsc parkingowych związanych z placem zabaw, świetlicą Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej i czekającą na remont dużą salą OSP.

Petycję do burmistrza można jeszcze podpisać w sklepie na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej. (ike)

skomentuj na FB

Sąsiedzkie sprzątanie Żółwina

11.04.2024

Koło Gospodyń Wiejskich „Żółwin na Obcasach” i sołtys zapraszają mieszkańców w najbliższą sobotę na sąsiedzkie sprzątanie Żółwina. Początek o godzinie 10.00 obok Orlika. Akcję zakończy spotkanie przy ognisku.

Nadarzyńska w sobotę

10.04.2024

W sobotę powinna zakończyć się wymiana nawierzchni ul. Nadarzyńskiej na odcinku od Kasztanowej do Słonecznej.

Przetarg na Młochowską unieważniony

10.04.2024

Mimo zgłoszenia trzech ofert gmina Brwinów unieważniła przetarg na rozbudowę ul. Młochowskiej od Południowej do granicy z gminą Nadarzyn.

barometr

Jakie jest twoje ulubione miejsce spacerów?

podpatrzone


Żółwin
Żółwin

Żółwin pl - serwis internetowy mieszkańców Żółwina - © 2024 IKE - Usługi Literackie online games